Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

2mar2016

II WARSZTATY FIMOGRAJNI

Makijażystki, technicy, oświetleniowiec, fotograf, choreograf, grafik komputerowy  oraz medele i modelki … czyli Klub Filmowy FilmoGrajnia w pełni.

Wczorajszego po południa (1.03.2016r.) w BCIiK w Starych Juchach młodzież z klubu filmowego wcieliła się w role, które im pozwoliły stworzyć tło do plakatu promującego film Alicja w Krainie Czarów. Młodzi pod okiem fotografa Radosława Nowackiego oraz grafika Pauliny Polcyn – Nowackiej wybrali spośród siebie modela i modelkę, którzy wcielili się w filmowego Kapelusznika oraz Białą Królową, przygotowali im makijaż, stroje, oraz profesjonalne studio fotograficzne, które sami obsługiwali. Mierzenie natężenia światła, odpowiednie postawy modeli, szybkie zmiany tła, setki nacisków na spust migawki, aż w końcu zgranie materiału fotograficznego na komputer i wybór jednego zdjęcia, które po drobnej oprawie graficznej stworzy tło plakatu informacyjnego. Okazało się, że nie jest to łatwe ale wykonalne i przy tym można się świetnie bawić.

Klub Filmowy FilmoGrajnia serdecznie zaprasza na seans kina 3D podczas którego na ekranie ukaże się film Alicja w Krainie Czarów 3D. Biblioteka Centrum Informacji i Kultury w Starych Juchach dn. 04.03.2016r. godzina 17.30 . Serdecznie Zapraszamy!!!

Projekt ” Klub Filmowy FilmoGrajnia” sfinansowano ze środków programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundacje Dzieci i Młodzieży

Zdjęcia Adrian Milewski

Autor: Karol Malinowski