III PIKNIK PARALOTNIARSKI W SKOMACKU WIELKIM OSADZIE

13sie2015

Wakacyjna pogoda, piękno przyrody, atrakcje dla dzieci i dorosłych  - w tak przyjemnej atmosferze przebiegł Piknik Paralotniarski w Skomacku Wielkim Osadzie, w Gminie Stare Juchy. Sympatycy paralotniarstwa i lotnictwa ultralekkiego 8 sierpnia 2015r. mogli już po raz III uczestniczyć w Pikniku, który niezmiennie organizuje Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze z Jeziorowskich.

Fot. Adrian Jaszczurowski
Fot. Adrian Jaszczurowski
Fot. Adrian JaszczurowskiFot. Adrian JaszczurowskiFot. Adrian JaszczurowskiFot. Adrian JaszczurowskiFot. Adrian JaszczurowskiFot. Adrian JaszczurowskiFot. Adrian JaszczurowskiFot. Adrian JaszczurowskiFot. Adrian JaszczurowskiFot. Adrian Jaszczurowski

Dzięki uprzejmości Pana Marka Mądrzaka – Nadleśniczego z Nadleśnictwa Ełk, tegoroczny Piknik odbył się w nowej scenerii, na działce Lasów Państwowych Leśnictwa Lipiny. Członkowie Stowarzyszenia przygotowali pas startowy na potrzeby samolotów ultralekkich i wiatrakowca, zaprosili również wielu „latających” kolegów paralotniarzy i samolociarzy. Uczestnicy Pikniku mogli więc odbyć loty samolotami ultralekkimi typu: Kora i Savan oraz wiatrakowcem ELA-07 z Andrzejem Rejtarem – prezesem Stowarzyszenia.

Piknik obfitował w wiele atrakcji dla całych rodzin. Oprócz przelotów uczestnicy mogli skorzystać z przejazdów samochodami terenowymi, które zorganizowali członkowie nieformalnej grupy EŁKstremalni 4x4, dzieci miały do dyspozycji dmuchany plac zabaw oraz mogły wziąć udział w zabawie „wykrywanie min” na polu minowym przygotowanym przez Cezarego Kasprzaka i strzelców ze Związku Strzeleckiego „STRZELEC” JS1007 z Ełku. Pokaz możliwości drona przygotował Mirosława Domysławski z Giżycka.

Główną atrakcję Pikniku stanowiły pokazy umiejętności paralotniarskich przygotowane przez członków MSL ze szczególnym udziałem Norberta Nowickiego "Zygzaka" - wicemistrza świata w paralotniarstwie napędowym latającego w tandemie. Dla dzieci najważniejszy okazał się chyba jednak konkurs wiedzy o lotnictwie i działalności Mazurskiego Stowarzyszenia Lotniczego, w którym można było wygrać wiele cennych nagród, w tym drony oraz modele samolotów i latawce. W konkursie dla dorosłych wygraną stanowiły przeloty samolotami i wiatrakowcem. Dzięki swoim umiejętnościom i doświadczeniu Andrzej Rejrat świetnie poradził sobie z lotami z udziałem uczestników Pikniku i zwycięzcą konkursu.

O bezpieczeństwo lotników zadbał Maciej Olszewski – skarbnik Stowarzyszenia, który kierował ruchem lotniczym, bawił nas i edukował w zakresie tematyki lotniczej oraz działalności Stowarzyszenia. W przekazywaniu tych informacji Maćka wspierali koledzy ze Stowarzyszenia. Jak się okazało, Maciek posiada ukryte zdolności konferansjerskie, razem z profesjonalistą Tomkiem Tolsdorfem tak świetnie się uzupełniali, że muzyka okazała się mało potrzebna. To właśnie Maciek przekazywał informacje niezbędne, żeby uzupełnić formularze konkursowe i wziąć udział w losowaniu nagród na zakończenie Pikniku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym Pikniku oraz wszystkim współorganizatorom, partnerom i sponsorom, w szczególności Nadleśniczemu Markowi Mądrzakowi i Leśniczemu Dariuszowi Kordysiowi z Leśnicwa Lipiny za udostępnienie terenu, Karolowi Kozłowskiemu – sołtysowi wsi Skomack Wielki Osada za pomoc w przygotowaniu pasa startowego, EŁKstremalnym i STRZELCOM za zapewnienie atrakcji piknikowych dla uczestników, Maciejowi Marciniakowi z Grupy Rekonstrukcji Historycznej 9 Pułku Strzelców Konnych i jego wolontariuszom za stanie na straży prawa i porządku w czasie Pikniku, pracownikom Biblioteki – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy oraz Urzędu Gminy Stare Juchy, którzy zapewnili pomoc organizacyjną oraz zadbali o miejsce przyjazne uczestnikom Pikniku, a także Andrzejowi Soroce z firmy SORBUD za udostępnienie urządzeń niezbędnych do organizacji imprezy oraz Januszowi i Annie Rosińskim z firmy FENIKS – mistrzom „gara i patelni”, którzy dbali o żołądki lotników w czasie trzech dni pobytu paralotniarzy na polu piknikowym.

Dziękujemy przede wszystkim lotnikom za serce i zaangażowanie w przygotowanie tej imprezy.

Sponsorzy imprezy:

P.H. FALA Stanisław Olszewski z Ełku – największa hurtownia farb, lakierów, klejów oraz akcesoriów malarskich,
Pan Krzysztof Hanusko – P.H.U. „ENIGMA”, Bar „Pod Gruszą” Stare Juchy, 
Pan Andrzej Paszkot – firma Mas Energy Sp. z o.o. Warszawa, inwestor budujący fermę fotowoltaiczną w Czerwonce.

Więcej zdjęć, TU

Projekt: „Widok z góry na Mazury” – III Piknik Paralotniarski w Gminie Stare Juchy współfinansowany jest ze środków finansowych Gminy Stare Juchy w ramach konkursu ofert w 2015r. na zadania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Autor: Agnieszka Łempicka
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53