Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

18sie2014

III PIKNIK RODZINNY - DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy jest Stowarzyszeniem, jak sama nazwa wskazuje podejmującym działania skierowane do wszystkich mieszkańców naszej Gminy. Członkowie Stowarzyszenia w tym celu od kilku lat pozyskują środki finansowe na realizację różnych projektów. Należą do nich przede wszystkim cykliczne projekty „MIKOŁAJ” oraz „SPORTOWE LATO”. Drugi z nich miał właśnie finał 16 sierpnia pod postacią imprezy rekreacyjno-sportowej -  III PIKNIK RODZINNY. Uczestnicy imprezy mieli do dyspozycji plenerowy plac zabaw z trampoliną, zjeżdżalniami, megapiłkarzyki, ściankę wspinaczkową oraz możliwość wypróbowania swoich sił w zawodach SUMO. Dzięki dofinansowaniu projektu w ramach Grantów Gminy Stare Juchy 2014 wszystkie atrakcje były bezpłatne.  W trakcie sobotniej imprezy rozdaliśmy również 800 karnetów na bezpłatną watę i popcorn. Aby impreza była atrakcyjna Stowarzyszenie zaprosiło do współpracy lokalne instytucje, organizacje i grupy nieformalne. Dowóz dzieci z terenu całej Gminy  był możliwy dzięki otwartości Gminy Stare Juchy oraz Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach.  Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach zapewnił zajęcia plastyczne oraz zaplecze kadrowe. Spółdzielnia Socjalna Dobra Siła oraz Stowarzyszenie STOPA przy współpracy z Akademią Młodzieżowych Liderów z Litwy zapewniły animacje z ukierunkowaniem na zabawę taneczną. Grupa nieformalna Rogalik TEAM oraz Klub Wolontariusza w ramach realizacji projektu „Rogalik w grze” przygotowali mecz integracyjny FC Rogalik kontra Stare Juchy, który dopingowany był przez grupę taneczną pod kierunkiem Patrycji Dąbrowskiej.  Natomiast spektakularny, jak zwykle teatr ognia w ramach projektu „Ogniste Dźwięki” przygotowała grupa JAMA. 
Bardzo dziękujemy Firmie PAHL DREW za zapewnienie opału na ognisko oraz za pomoc niezastąpionym Wolontariuszom:
Agnieszce Wawiórko
Jurkowi Polhmann
Czarkowi  Kowalewskiemu
Karolowi Malinowskiemu
Paulinie Słuchockiej
Monice Zajkowskiej
Oli Kwiatkowskiej.
Mimo, iż żyjemy w dobie Internetu najskuteczniejszą formą przekazu jest przekaz słowny. Bardzo dziękujemy lokalnym liderom z poszczególnych miejscowości w naszej Gminie za przekazanie informacji o Pikniku. Osoby te mamy przyjemność spotykać w ramach Kawiarenki Obywatelskiej gdzie powstają m.in. takie inicjatywy, jak SPORTOWE LATO.
Dziękujemy również wszystkim uczestnikom III Pikniku Rodzinnego za wspólną zabawę i że tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie!!!
 
Fot. Adrian Milewski
 
Autor: Beata Klaus-Gramacka