Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

16lut2015

INTERAKTYWNA MAPA ATRAKCJI GMINY STARE JUCHY

Dostępna jest interaktywna mapa atrakcji gminy Stare Juchy pod adresem: http://mapastarejuchy.eu/ . Mapa jest ciągle aktualizowana

Na początku roku 2014, jeszcze wówczas Gminny Ośrodek Kultury, a dziś Biblioteka – Centrum Informacji i  Kultury Gminy Stare Juchy otrzymał dofinansowanie w wysokości 22.000 zł w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2014, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie. Tytuł zrealizowanego już projektu to „Czas inicjatyw w Gminie Stare Juchy”.

W realizacji zadania organizatorów wspomagał wyznaczony przez NCK animator, Jerzy Nazaruk, który udzielał merytorycznego i fachowego wsparcia w zakresie przeprowadzenia lokalnej diagnozy społecznej. Koordynatorem projektu był Karol Malinowski, który  monitorował działania naszych liderów i pomysłodawców.

W okresie od września do listopada przeprowadzono szereg warsztatów, m.in. warsztaty kulinarne,  integracja z osobami niepełnosprawnymi poprzez taniec,  integracja poprzez sport,  warsztaty na krawędzi (chodzenie po linie, jazda na monocyklu), warsztaty artystyczne oraz warsztaty grafiki komputerowej, których celem było opracowanie i przygotowanie kulturalnej mapy interaktywnej Gminy Stare Juchy.

Pomysłodawczyni Pani Paulina Nowacka przy współpracy z organizacjami i mieszkańcami Gminy Stare Juchy przygotowała tę  mapę. Odnaleziono na trenie naszej gminy rękodzielników, ciekawych miejsc , tras rowerowych, miejsc agroturystycznych oraz wszystko to, co ciekawe i może zainteresować mieszkańców i turystów.

Ostatecznie pod adresem internetowym:  www.mapastarejuchy.eu można odnaleźć wiele interesujących informacji. Stroną zarządzać będzie Biblioteka – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy (BCIiK) i jest stale aktualizowana. Osoby, które chciałyby „znaleźć się” na mapie mogą zgłosić się do BCIiK lub do Urzędu Gminy lub przekazać informację poprzez formularz kontaktowy.

Zapraszamy na stronę: www.mapastarejuchy.eu 

Czekamy na zgłoszenia, uzupełnienia, poprawki.

Autor: Jarosław Franczuk