Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Edukacja

29gru2007

INTERNETOWE CENTRUM OŚWIATOWO-KULTURALNE POWSTANIE W STARYCH JUCHACH

Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych zgłosił wniosek do Europejskiego Funduszu Społecznego na powstanie w całej Poslce 480 centrów oświatowo-kulturalnych. Wśród nich jest Centrum w Starych Juchach.
Wiosną 2007 roku Zarzą Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych zgłosił do Europejskiego Funduszu Społecznego olbrzymi projekt na utworzenie w remizach strażackich Centrów Oświatowo-Kulturalnych. Wniosek uzyskał wsparcie z EFS-u i na obszarze całej Polski w aż 460 gminach utworzone zostaną takie centra. Wśród nich znalazła się OSP Stare Juchy. Każde centrum zostanie wyposażone podstawowy sprzęt biurowy (biurka, krzesła, tablice) oraz sprzęt komputerowy (m.in. 5 komputerów stacjonarnych, laptop, wideoprojektor).

Zadaniem Centrów będzie udostępnianie szkoleń na odległość, organizowanie procesów edukacyjnych, kursów, seminariów. Zatrudnienie znajdą na umowy zlecenia dwie osoby, od którychj wymaga się odpowiedniego przygotowania zawodowego i pedagogicznego.

W powiecie ełckim Centra takie powstaną, oprócz nas w Kalinowie. Koordynatorem projektu na 5 powiatów jest Waldemar Szyłak z gminy Kalinowo.

Planowana data otwarcia Centrum to już 1 luty! Będzie ono funkcjonować przynajmniej do końca września 2008 roku.

Autor: Jarosław Franczuk