Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Edukacja

9cze2010

IV MIĘDZYGMINNY TURNIEJ ŚWIETLIC SZKOLNYCH

Dnia 07 czerwca 2010r odbył się w Zespole Szkół Samorządowych w Starych Juchach IV Międzygminny Turniej Świetlic Szkolnych.
W turnieju uczestniczyły 6 osobowe reprezentacje z 8 szkół podstawowych z gmin: Ełk, Olecko, Stare Juchy i Wieliczki. Były to szkoły: SP nr 1, 3 i 4 z Olecka, SP z Gąsek, SP z Wieliczek, SP z Woszczel, SP ze Stradun i SP ze Starych Juch.
Jednym z głównych celów turnieju była integracja wychowanków świetlic a także pokazanie nowych pomysłów na ciekawe i kulturalne spędzenie czasu wolnego.
Drużyny wzięły udział w 8 konkurencjach, w których musiały wykazać się wiedzą, umiejętnościami współdziałania w zespole, sprawnością fizyczną, a także zdolnościami artystycznymi.
Komisja po podliczeniu wszystkich punktów ogłosiła werdykt:
I miejsce i puchar zdobyła SP z Woszczel,
II miejsce SP nr 4 z Olecka,
III miejsce SP z Gąsek.
Wszystkie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSS w Starych Juchach i dyplomy, a wychowawcy podziękowania za przygotowanie uczniów.
Po zakończonym turnieju uczestnicy udali się na poczęstunek, który był możliwy dzięki sponsorom: piekarni “SKORPIO”, sklepowi “Kwiatek”, firmie “Dantex” oraz nauczycielom. Impreza przebiegła w atmosferze dobrej zabawy i sportowej rywalizacji.
Zgodnie z tradycją organizatorem przyszłorocznego V Międzygminnego Turnieju Świetlic Szkolnych będzie szkoła, która w tegorocznym turnieju zajęła I miejsce.
Autor: Agata Pilch