Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

15lip2013

IV OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL REGGAE W STARYCH JUCHACH

20 lipca w Starych Juchach odbędzie się IV Ogólnopolski Przegląd Muzyki Reggae, Raga, Ska. Zapraszamy na stadion miłośników muzyki reaggae

IV Ogólnopolski Przegląd Muzyki Reggae, Raga, Ska odbędzie się 20 lipca 2013 od godz. 16.oo w Starych Juchach. Ideą imprezy jest zwrócenie uwagi na to, że można bawić się bez narkotyków....i to zajebiście!!! GWIAZDA WIECZORU MESAJAH SOUNDSYSTEM oraz FREAKIN RUDEBOYS wraz z JAH GHATTI (Jamajka). W przeglądzie wystąpią: Apacze z Wolnej VVoli, Ukryta Strona Miasta, Kalamala Sound, Pogotowie Energetyczne i Jabberwocky. 
Podczas imprezy odbędzie się 
- wystawa motocykli (BAR RIDERS PROSTKI oraz zrzeszone kluby i Wolni Jeźdźcy) 
- Strzelnica Paintball (Snajper Ełk)
- Warsztaty bębniasrskie i pokaz fireshow (Grupa JAMA Stare juchy)
20 lipca 2013 w Starych Juchach (woj warm-maz) - Stadion przy ul. Sportowej odbędzie się IV Festiwal Reggae, Raga, Ska pod tytułem Juchy Soundsystem 2013. Impreza to konkurs 5 zespołów rytmu reggae, raga, ska, którego zwieńczeniem będzie występ gwiazdy wieczoru.
W tym roku na naszym festiwalu zagra Mesajah - soundsystem oraz Freakin Rudeboys wraz z Jah Ghatti prosto z Jamajki.
Jurorzy
Michał Fogg - właściciel wytwórni Fogg Record
Jarosław Hejenkowski - Juror Ostróda Reggae Festiwal
Nasz festiwal ma charakter profilatyczno-charytatywny.
W zeszłym roku dzięki festiwalowi udało się zebrać ponad 2500 zł dla chorego chłopczyka Tymoteusza Szmurło. W tym roku również będziemy prowadzić zbiórkę oraz różne licytacje.
Tegorocznymi Organizatorami imprezy są Fundacja Human 'LEX" Instytut, Stowarzyszenie Ełckich Studentów i Absolwentów ESSA, nieformalna grupa młodzieży Soundsystem oraz firma Z.U.H Michał Łebski.
Patronat nad imprezą objęła Pani Wójt Gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska Kawałko.  
Ideą imprezy są hasła  "Zażywam Tylko dźwięków" oraz "Reggae bez Marihuany". Autorami tych założeń są organizatorzy festiwalu oraz terapeuci z poradni Monar-u w Szczecinie, którzy od trzech lat przyjeżdżają do nas ze wsparciem oraz ze stoiskiem pełnym ulotek związanych z zażywaniem narkotyków.
Impreza jest finansowana ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Ełckiego oraz Gminy Stare juchy.
Z raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii wynika, że jednym z najczęściej zażywanym narkotyków w Polsce jest marihuana. „Co trzeci nastolatek w wieku 18-19 lat próbował w swoim życiu marihuany (dane z roku 2008)”.