Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

9kwi2014

JAĆWINGOWIE

Mali Jaćwingowie poznają ciekawy świat.

Spotkania małych Jacwingów za każdym razem są pełne nowych doświadczeń. 18 marca 2014r robiliśmy mandale z plasteliny, połączone z różnego rodzaju pestkami.  Prace nie sprawiły dzieciom za wiele trudności, a wręcz przeciwnie, była to sama przyjemność.

25 marca 2014r. układaliśmy różne kręgi i zrobiliśmy biżuterię dla Jaćwingów. Dzięki zakupionym materiałom dydaktycznym i plastycznym z dofinansowania, zajęcia przygotowane przez Panią Dorotę Krawczyk są bardzo ciekawe i atrakcyjne. Rodzice bardzo chętnie włączają się wspólne działania.

1 kwietnia 2014 przyglądaliśmy się starym literom jaćwieskim,  pisząc piórem ozdabialiśmy je ciekawymi znakami i symbolami. Poznawaliśmy ptaki na tablicach i po wydawanych odgłosach, a potem malowaliśmy styropianowe kolorowe ptaszki i dodawaliśmy im piórka.

 

Na spotkaniu 8 kwietnia  2014r. wykonaliśmy z masy samoutwardzalnej za pomocą ozdobnych  guzików różne znaki i pieczęci oraz pieniążki. Po raz kolejny dopracowaliśmy nasze jaćwieskie nakrycia głowy oraz zaplanowaliśmy następne spotkanie u leśniczego Pana Stanisława Pieli. Nasz Partner projektu- Nadleśnictwo Mrozy Wielkie zorganizował nam temat zajęć związany z leśnictwem i zwierzyną leśną . Pan Stanisław Piela zaprosił nas do Czerwonki i na kolejnych zajęciach wybierzemy się na wycieczkę do Leśniczówki. Transport udostępni nam nasz drugi partner Zespół Szkół Samorządowych w Starych Juchach za co serdecznie dziękujemy. 

„Pół roku z życia małego Jaćwinga” realizowany  przez Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach   w ramach  VI Edycji konkursu grantowego „Na dobry początek”, którego celem jest przeprowadzenie działań z zakresu edukacji  i wychowania dzieci w wieku przedszkolnym. Dofinansowanego ze środków Fundacji BGK
J.K. Steczkowskiego.

Realizacja spotkań od 01.01.02014r. do 30.06.2014r. zgodnie z harmonogramem