Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

16kwi2014

JAcWINGOWIE NA WYPRAWIE

We wtorek 15 marca 2014r.  Mali Jaćwingowie wyruszyli na wyprawę do Czerwonki. Na zaproszenie Pana Stanisława Pieli i dzięki współpracy Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach dotarliśmy autobusem do Leśniczówki. Towarzyszyli nam rodzice, za co bardzo serdecznie im dziękujemy. Na miejscu czekała na nas wielka niespodzianka. Obejrzeliśmy poroża i szkielety leśnych zwierząt. Pan Leśniczy opowiedział nam jak to kiedyś Jaćwingowie polowali na zwierzynę i jak to wygląda w obecnych czasach. Wędrowaliśmy po lesie, gdzie również były ciekawostki: mrowisko, domek dla ptaszków i bunkier na sadzonki. To nie koniec niespodzianek ciepłe kiełbaski i upominek na drogę sprawiły ogromną radochnę naszym uczestnikom spotkania.

 Bardzo dziękujemy kierowcy oraz Wójt Gminy Stare Juchy i Dyrektorowi Zespołu Szkół samorządowych w Starych Juchach za pomoc w organizacji transportu oraz Nadleśnictwu Mrozy Wielkie i Panu Stanisławowi Piela za współpracę.

 

„Pół roku z życia małego Jaćwinga” realizowany  przez Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach   w ramach  VI Edycji konkursu grantowego „Na dobry początek”, którego celem jest przeprowadzenie działań z zakresu edukacji  i wychowania dzieci w wieku przedszkolnym. Dofinansowanego ze środków Fundacji BGK
J.K. Steczkowskiego.

Realizacja spotkań od 01.01.02014r. do 30.06.2014r. zgodnie z harmonogramem 

 

Autor: Marta Słuchocka