JAMA EURO TRIP 2016

14cze2016

DWUNASTOOSOBOWA GRUPA MŁODZIEŻY WYRUSZY W PODRÓŻ BY MÓC PÓŹNIEJ ZAPROSIĆ INNYCH DO WSPÓLNEJ PRACY

Już 1 lipca młodzież z artystycznej  grupy OSP w Starych Juchach, o wdzięcznej nazwie: Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna ze Starych Juch, wyjedzie do Niemiec, Holandii, Belgii oraz Francji w celu zebrania materiałów foto/video z otwartych plenerowych warsztatów kuglarskich, pierwszej pomocy i tańca z ogniem. Efektem dziewięciodniowego wyjazdu będą wystawy fotograficzne, które zainicjują już we wrześniu wernisażem w Bibliotece – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy. Z wyjazdu ma też powstać film, z którym będą chcieli dotrzeć do uczniów ze szkół z powiatu ełckiego.

„Po ponad 3 letniej działalności naszej grupy, chcemy ukazać młodym ludziom, że praca zespołowa, praca dla innych, aktywne spędzanie wolnego czasu, bez komputerów, używek, ładowania się w różne problemiki się opłaca. Chcemy zebrać materiał, który ma zachęcić młodzież z terenu naszego Powiatu, by przyłączyła się do nas i razem z nami współtworzyli coś czego nie da się opisać słowami." – tak opisuje wyjazd młodzież z grupy JAMA

Wyjazd odbędzie się dzięki dofinansowaniu z gminy Stare Juchy, radnych gminy Stare Juchy oraz dzięki zbiórce pieniędzy na którą się złożyło 27 wpłat od rożnych osób w formie darowizny.

Partner Strategicznym działań jest  Biblioteka – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy.

Więcej informacji znajduje się na: http://jama.osp.org.pl/

Autor: Karol Malinowski
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53