Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

14lip2016

JAMA EURPTRIP 2016

Pół roku przygotowań, męcząca zbiórka pieniędzy, promocja działań, dopinanie ostatnich guziczków, aż wreszcie godzina 6 rano pierwszego lipca – wyjazd na Euro Trip.

12 osób, 9 dni, ponad 5 tysięcy kilometrów przejechanych na trasie Stare Juchy – Poznań – Amsterdam – Antwerpia – Paryż – Hanower – Stare Juchy.  „Wycieczka” jak nazywali nasze przedsięwzięcie niektórzy serdeczni ludzie, okazała się męczącym ale za to owocnym przedsięwzięciem. Cel wyjazdu był jasny i klarowny: jedziemy, dzielimy się pasją z innymi ludźmi, zbieramy materiał foto/video by we wrześniu móc opowiedzieć o działaniach podjętych w krajach Europy Zachodniej i tym samym zachęcić młodzież do tego by spędzali czas aktywnie, a zarazem bezpiecznie bez ładowania się w nałogi czy też różne problemy związane z „nieodpowiednim” spędzaniem czasu wolnego.

Trochę przygód na trasie nie mogło zabraknąć, zmęczenie widoczne już było pierwszego wieczoru gdy dotarliśmy do Poznania ale to co założyliśmy sobie zostało zrealizowane. Otwarte warsztaty przeprowadzaliśmy w Poznaniu, Amsterdamie, Antwerpii oraz w Paryżu. Pokaz ognia odbył się w Antwerpii przy pięknej Katedrze Najświętszej Marii Pannej.

 Gdzie nie pojechaliśmy miło nas przyjmowano, a lokalni mieszkańcy czy tez turyści aktualnie tam przebywający z chęcią brali udział w naszych warsztatach. Bariera językowa nie miała znaczenia i okazała się mało istotną sprawą. Setki pytań w trakcie warsztatów, skąd jesteśmy?? co tu robimy?? Czy będziemy dłużej??.  Komentarze od Polonii przebywającej w Belgii takie jak „ jesteśmy z Was dumni” – uskrzydlały i dawały energii do dalszych działań.

Teraz czas na odpoczynek i  przygotowanie wystawy fotograficznej, którą już na początku września zainicjujemy wernisażem w Bibliotece – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy  podczas którego dokładnie opowiemy o tym co się działo. O terminie wernisażu poinformujemy Państwa wkrótce. Nasza wystawa fotograficzna dotrze również do: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku, Pub ART KINO w Wydminach oraz do Domu Kultury w Orzyszu.

Więcej informacji o Jama EuroTrip 2016 znajdą Państwo na:

http://jama.osp.org.pl/?jama-euro-trip-2016,111

Wyjazd odbył się dzięki środkom własnym grupy oraz dofinansowaniu Urzędu Gminy Stare Juchy, Radnych Gminy Stare Juchy oraz dzięki zbiórce darowizn na którą złożyło się 28 wpłat od osób prywatnych, różnych organizacji i instytucji.  Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Uczestnicy wyjazdu: , Adrian Milewski,  Agata Szlaszyńska, Agnieszka Wawiórko, Anna Dobrowieść, Karol Malinowski, Karolina Lisowska, Monika Śliwowska, Monika Zajkowska, Patrycja Mańko, Patryk Dargiewicz, Patryk Mazurek, Przemysław Gromadzki.

Partnerem Strategicznym przedsięwzięcia „ JAMA EUROTRIP 2016” jest Biblioteka – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy

Autor: Karol Malinowski fot. Adrian Milewski