JAMA GODNA NAŚLADOWANIA

17wrz2015

Grupa JAMA została laureatem w konkursie „Godni naśladowania” organizowanym przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezin, który osobiście wręczał nagrody.

Gala odbyła się w Olsztynie 16 września 2015 roku.

Reprezentanci na gali w Olsztynie
Reprezentanci na gali w Olsztynie
Reprezentanci na gali w OlsztynieMoment wręczania nagrody. Na pierwszym zdjęciu Marszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin

Ideą „Godnych Naśladowania” jest promowanie najlepszych inicjatyw społecznych organizacji pozarządowych, animatorów, ciał dialogu, samorządów w zakresie współpracy z III sektorem. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali XII edycji konkursu.

Wydarzenie rozpoczęło się od zaprezentowania dobrych praktyk i informacji dla sektora pozarządowego. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o przestrzeni dla organizacji pozarządowych w programie RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020; o realizacji pilotażowego programu dla młodzieży; o aktywności na wsi i jej wspieraniu oraz edukacji i rozwoju osobistym przez sztukę.

Kapituła konkursu organizowanego przez Radę Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego ogłosiła następnie wyróżnienia w tegorocznej edycji konkursu "Godni Naśladowania” Otrzymali je: Fundacja Elbląg, Stowarzyszenie Łańcuch Wzajemności, Stowarzyszenie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Obywatelskich z Ostródy, Młodzieżowa Rada Łąkorza, Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna, Warmińsko-Mazurski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Mazurskie Towarzystwo Naukowe w Ełku, Spółdzielna Socjalna Ecosteam, Paweł Wilk z Ełckiego Stowarzyszenia Aktywnych STOPA, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Nasze Prostki, Powiat Elbląski. Najlepszą inicjatywą organizacji pozarządowych zostało "Lawendowe Muzeum Żywe im. Jacka Olędzkiego". Dodatkowo poza konkursem Marszałek Województwa wręczył list gratulacyjny Hufcowi ZHP z Działdowa z okazji 95-lecia działalności na Ziemi Działdowskiej.

JAMA otrzymała magrodę w nowej kategorii Grupa Młodzieżowa z Warmii i Mazur - Godna Naśladowania.

Relację z Gali można obejrzeć na stronie TVP Olsztyn: TU . Relacja rozpoczyna się od 21 minuty.

 

Warto pamiętać, że to już druga nagroda dla organizacji w naszej gminie. W 2009 wyróżnienie otrzymało Stowarzyszenie Mieszakńców  Przyjaciół Wsi Zawady Ełckie "Mukszty" (więcej: http://www.stare-juchy.pl/aktualnosci/i,godni-nasladowania-tak-twierdzi-wojt-ewa-jurkowska-kawalko-rekomendujac-stowarzyszenie-na-rzecz-rozwoju-gminy,614.html ).

 

Autor: Jarosław Franczuk
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53