Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

2paz2018

Jubileusz 50- 55- 60- lecia Pożycia Małżeńskiego

W dniu 20 września 2018r. (czwartek) o godz. 1100 w Bibliotece - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy Kultury w Starych Juchach odbyła się zorganizowana przez władze samorządowe uroczystość związana z Jubileuszem 50-, 55- i 60-lecia Pożycia Małżeńskiego. Zaproszonych zostało 7 par małżeńskich, które świętowały „Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody”.

A obchodzili je Państwo:

ZŁOTE GODY – 50-lecie

P. Marian i Eugenia Popławscy

P. Halina i Mieczysław Strzeszewscy

P. Teresa i Mirosław Topolscy

P. Marianna i Witold Żoch

SZMARAGDOWE GODY – 55-lecie

P. Jadwiga i Jan Stempińscy

DIAMETOWE GODY – 60-lecie

P. Danuta i Tadeusz Karpowicz

P. Teresa i Stefan Łubowicz

 

            Uroczystość rozpoczęła się przemówieniami. Wójt Gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko życzyła Jubilatom długich lat życia w zdrowiu, serdecznej opieki najbliższych i doczekania następnych jubileuszy.

            Pary obchodzące Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego: otrzymały medale przyznane przez Prezydenta RP. Medal ma kształt sześcioramiennej gwiazdy w środku, której z jednej strony widnieje napis „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, a z drugiej widnieją dwie srebrzyste róże. Na żaden medal nie pracuje się tak długo – przeszło 18 250 nocy i dni. Aktu dekoracji medalami dokonała Pani Wójt, Ewa Jurkowska-Kawałko, wręczając  jednocześnie pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty.

Po części oficjalnej wszystkie pary wraz z rodzinami wzięły udział w przyjęciu zorganizowanym przez Gminę. Nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana i słodkiego poczęstunku.  Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze. Nie zabrakło także chwil wzruszeń.

Jubileusz Dostojnych Par Małżeńskich zakończył się częścią artystyczną w wykonaniu grupy teatralnej „BAJARZE” oraz lokalnego Zespołu ”MAZURY”.

Zdjęcia: Marta Kuczerska

Autor: Edyta Malinowska