Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

16sty2014

JUCHOWSKA AKTYWNA MŁODZIEŻ ALTERNATYWNA

Jakie znaczenie według państwa kryje za sobą słowo „JAMA”? Czy jest to jak podają informacje umieszczone na stronie wikipedia.pl   bóstwo hindustyczne, przestrzeń wewnątrz ciała zwierząt czy też król świata głodnych duchów ?? O tuż od zeszłego roku wpisując nasze słowo w wyszukiwarce Google ukazuje się takie hasło jak: „Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna”.

Grupa młodzieży mieszkająca na terenie Gminy Stare Juchy, którą połączyła wspólna pasja, chęć do działania jak i wspólna zabawa podczas realizacji małych projektów grantowych.

Młodzież z artystycznej grupy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Juchach w roku 2013 wystąpiła m.in.: podczas Dnia Dziecka na Placu Jana Pawła II w Ełku, gdzie młodzi ludzie po raz pierwszy mogli zaprezentować swoje umiejętności gry na djembe, a także tańca z ogniem, przed kamerami ogólnopolskiej telewizji TVP2, podczas  Festiwalu „Ełk Ogień i Woda”, IV Ogólnopolskiego Festiwalu Reggae w Starych Juchach. W roku ubiegłym grupa „JAMA” wystąpiła również w Ornecie, Rynie, Sorkwitach oraz wielokrotnie na terenie Gminy Stare Juchy . Współpracowali z młodzieżą z Litwy, przeprowadzali liczne warsztaty, a także zrealizowali projekt z programu  Działaj Lokalnie VIII pt. „ The lens in the Fire” . Warto również wspomnieć o tym, że Grupę tworzą w większej ilości wolontariusze, którzy chętnie udzielają się w różnorodnych akcjach wolontarystycznych.

Czworo „ Jamowców” z szesnastoosobowej grupa na rozpoczęcie roku 2014 wystąpiła podczas Powitania Nowego Roku w Olecku (01.01.2014r.) oraz sekcja bębniarska zaprezentowała swoje umiejętności gry na djembe podczas  I Podlaskiej Gali Programu „ PROJEKTOR – wolontariat studencki” w Białymstoku(15.01.2014r.).

Każde działanie młodzieży z Juchowskiej Aktywnej Młodzieży Alternatywnej przyczynia się do promocji naszej Gminy, każdy pokaz, występ na terenach poza Gminą Stare Juchy przybliża odbiorcom nasze piękne tereny .

Więcej informacji na temat grupy „JAMA” znajdą państwo na portalu społecznościowym facebook.pl pod adresem: https://www.facebook.com/JAMAStareJuchy

Kolejną  planowaną akcją grupy będą otwarte warsztaty gry na djembe podczas ferii w Gminie Stare Juchy, które odbędą się dnia 31.01.2014r. o godzinie 10.00 w Sali nr.5  Zespołu  Szkół Samorządowych w Starych Juchach na które serdecznie zapraszamy .

Autor: Karol Malinowski