Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

19lut2016

KLUB FILMOWY FILMOGRAJNIA.

Odpalamy kolejny projekt, tym razem filmowy, o jakże wdzięcznej nazwie KLUB FILMOWY FILMOGRAJNIA

Spotkanie informacyjne w dniu 22.02.2016r. o godzinie 8.10 w Zespole Szkół Samorządowych w Starych Juchach. 

Okres realizacji projektu: 01.02.2016r. – 31.08.2016r.

Miejsce: Biblioteka – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy

Uczestnicy projektu : Młodzież w wieku 13 – 19 lat.

W ramach projektu odbedą się warsztaty graficzno – fotograficzne, warsztaty dziennikarskie, 20 seansów filmowych, wyjazd studujny do Dyskusujnego Klubu Filmowego  KINOCHŁON W  Augustowie i wizyty studyjne w ełckich kinach (ECK, Planet Cinema).

Partnerzy projektu: Zespół Szkół Samorządowych w Starych Juchach, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy

 

Klub Filmowy FILMOGRAJNIA Sfinansowany ze środków programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundacje Dzieci i Młodzieży.

 

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom lokalnej młodzieży, która sama przyszła do nas wiedząc, że dzięki modernizacji budynku oraz zmianie strukturalnej byłego Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach, będzie mogła rozwijać swoje pasję oraz zaciekawić nimi innych,  chcemy zorganizować miejsce spotkań jak i cykle wydarzeń poświęconych szeroko pojętej kinomatografii.
Miejscem spotkań będzie Biblioteka-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy (B-CIik), która wyposażona jest w wysokiej klasy rzutnik kinowy 3d, profesjonalny ekran kinowy o rozmiarach 4x2,5 m oraz nowoczesny system nagłośnieniowy.
Zorganizowane spotkania filmowe i seansy filmowe, które będą wypadkową pomysłów zaangażowanej w projekt młodzieży. Uczestnicy sami wybiorą cykl tematyczny filmów wyświetlanych podczas projektu, przygotują plakaty do każdego z seansów, krótkie recenzje filmowe, każdy seans filmowy poprzedzony zostanie słowem wstępnym przygotowanym przez uczestników projektu.
Oprócz rozrywki, wynikającej z działalności FILMOGRAJNI, projekt zapewni walor edukacyjny w postaci warsztatów filmowych i dziennikarskich, warsztatów Public Relation i zajęć graficznych poświęconych przygotowaniu recenzji filmowej, plakatu filmowego oraz zapowiedzi filmu.
Każdy seans zakończy się krótkim warsztatem tematycznym , podczas którego omówione będą aspekty merytoryczne jak i techniczne wcześniej wyświetlanego filmu. W ramach działalności FILMOGRAJNI uczestnicy wezmą także udział w wyjeździe studyjnym do najlepszego w Polsce DKF-u KINOCHŁON w Augustowie - nagrodzonego w tym roku przez Polski Instytutu Sztuki Filmowej za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina, odbędą się też warsztaty filmowe poprowadzone przez  Ewelinę Wasilewską z Ełckiego Centrum Kultury oraz zwiedzanie zaplecza multikina PLANET CINEMA.
Podczas wyjazdu uczestnicy poznają kulisy działalności DKFu Kinochłon, wezmą udział w specjalnym pokazie filmowym, poprzedzonym spotkaniem z profesjonalnym krytykiem filmowym i spotkaniem z jednym z czołowych polskich aktorów . Na zakończenie projektu wraz z młodzieżą zorganizujemy "Jaćwieskie Kino Pod Gwiazdami".

Autor: Radosław Nowacki