„KOKOSY” Z WIZYTĄ U NIMFY ORAZ NA BIEGUNIE ZIMNA

15cze2014

 

Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Orzechowo „Kokosy” w ramach projektu „Wioska tematyczna w Orzechowie” odbyło 2 wizyty studyjne – do Żytkiejm i Wiżajn.

W Żytkiejmach odbyły się warsztaty kulinarne i rękodzielnicze. Uczestnicy wyjazdu wzięli także udział w fascynującej grze terenowej – ratując z opresji piękną Nimfę oraz jej ukochanego Żytkiemira, trzeba było podołać wielu trudnym zadaniom - spotkaniu z czarownicą, polowaniu na dzika i jelenia, napełnianiu dziurawej studni i wielu innym.

Wiżajny – Biegun Zimna i Sera – zaoferował warsztaty robienia masła i sera oraz ciekawą grę terenową z wieloma zagadkami związanymi z tematyką serowarską. Wreszcie wiemy, skąd się biorą dziury w serze – żartują uczestnicy wyjazdu…

Pełni wrażeń i inspiracji wracamy do naszej wsi i pracujemy nad naszym produktem turystycznym wraz z dwiema grami terenowymi – mówi Magdalena Kaczorowska-Dołowy – prezes Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Orzechowo „Kokosy”. Mamy nadzieję, że będą co najmniej tak fascynujące, jak te, w których wzięliśmy udział.

Projekt sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53