Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

15maj2013

KONKURS NA „NAJSMACZNIEJSZY CHLEB Z REGIONU EGO"

Chleb jest podstawowym składnikiem naszej diety. Mimo tysięcy lat tradycji jego wypiekania ma tysiące smaków.

Organizator konkursu – Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO”-  zaprasza mieszkańców gmin z obszaru objętego obszarem działania LGD „Lider w EGO” (gminy: Olecko, Gołdap, Wieliczki, Stare Juchy, Świętajno, Kowale Oleckie, Dubeninki, Prostki, Banie Mazurskie, Kalinowo), do wzięcia udziału w konkursie na „Najsmaczniejszy chleb z obszaru EGO”, którego celem jest m.in. promocja obszaru działania LGD „LIDER W EGO” jego walorów przyrodniczych, kulinarnych, kulturowych oraz historycznych, zdrowego trybu życia / zdrowej żywności oraz promocja piekarniczego dziedzictwa kulinarnego (chleb) zachowanego i kultywowanego „z pokolenia na pokolenie” na obszarze EGO.
Prezentacja wypieków przygotowanych  w ramach konkursu, będzie miała miejsce  w dniu 25/05/2013r. w miejscowości Kalinowo,  gm. Kalinowo w godz. 14:00 – 15:00, podczas imprezy towarzyszącej pn. „Majówka z Gminą Kalinowo”.

Szczegółowe informacje dotyczące uczestnictwa w konkursie zawarte są w załączonym regulaminie.

Wszystkich zainteresowanych, chcących wziąć udział w konkursie, prosimy o wypełnienie Karty zgłoszenia i Karty wyrobu oraz dostarczenia ich do Biura Stowarzyszenia LGD „Lider w EGO” przy ul. Plac Wolności 2, 19-400 Olecko osobiście lub – e-mailem: biuro@liderwego.pl, do dnia 22/05/2013r. do godz. 16.00. Więcej informacji pod nr telefonu: 87610-11-83.