Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

22sty2013

KONKURS W ECK - MAZURY WYSTĘPUJĄ NA EŁCKIEJ SCENIE

19 stycznia 2013 w ECK w Ełku odbyło się Święto Babcinego Pampucha. O godz. 12.00 sala ECK wypełniła się widzami  i Zespołami seniora. Imprezę prowadzili Maria Koncewicz i Daniej Szejda  przedstawili program i skład komisji konkursowej. Serdecznie życzenia  Babciom i dziadkom złożył prezydent Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz  i Pani Dyrektor ECK Beata Makuch. Każdy Zespół przygotował po cztery piosenki i przywiózł na konkurs  „Babcinego Pampucha” wypieki karnawałowe.

 

 Zespół „Mazury” ze Starych Juch wystąpił jako pierwszy, a następnie, Zespół „Pojezierze”, „Kalina”  „Raczkowiacy” oraz Zespół „ Oleckie Echo” i  Klub Seniora z Wydmin.

 

 Między występami prowadzono konkursy.

W konkursie na „Super Babcię” było 6 reprezentantek z każdego zespołu przynajmniej jedna Pani. Śpiewały pieśni, opowiadały o wnukach, były pod każdym względem wspaniałe.

 Pani Jadwiga Sawczyn otrzymała nagrodę oraz Dyplom i uzyskała tytuł SUPER BABCIA II miejsce

 

 

 W konkursie „Babcinego Pampucha” wypieki karnawałowe nagrodzono nasze seniorki:

 Marta Włodkiewicz I miejsce - faworki.

 Danuta Pahl III miejsce - faworki Wyróżnienie

 Janina  Moszczenko – II miejsce  róże – inne wypieki

Jadwiga Sawczyn  I miejsce - inne wypieki

 Leokadia Ptak – wyróżnienie – inne wypieki

 Wręczał pan Prezydent.

 Każdy Zespół występujący otrzymał Dyplom i świetne nagrody rzeczowe.

 

Helena Bodowska, Jadwiga Sawczyn I Marta Łodkiewicz wręczyły dla Pani Marii Koncewicz bukiet róż w podziękowaniu za wspaniałą imprezę.

 

Wiersz, który odczytała Pani Marta Włodkiewicz autorstwa Pani Heleny Brodowskiej „Tęskię Babciu” wzruszył wszystkich niesamowicie.

 

Kierownik Zespołu  Wydminy podziękował za tak piękny wiesz.  W Sali Zebra odbył się wspólny poczęstunek i tańce karnawałowe do godz. 19.00. Pani Danuta Pahl upiekła pełny półmisek faworków dla całego Zespołu.

 

 

Wszystkie te informacje zostały zaprotokołowane przez Panią Helenę Brodowską. SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE W GOK –u w Starych Juchach 7 lutego  2013r. o godz. 16.00

Autor: Marta Słuchocka