Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

24lis2019

Krąg Serc- Giving Circle

We wtorek (26.11.2019) o godzinie 18:00 w Restauracji Regionalnej Stara Piekarnia ul. Magazynowa odbędzie się II edycja Kręgu Serc. Jest to nowoczesna forma „filantropii uczestniczącej” bardzo popularna w Wielkiej Brytanii, USA i Australii, oraz forma finansowania społecznościowego w wersji „na żywo”.Zapraszamy Was do udziału i wsparcia!

Projekt „Bajeczne wędrówki przez realny świat”.
Nieformalna grupa teatralna „Bajeczni” ze Starych Juch to młodzież skupiona wokół Biblioteka-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy B-CIiK.
Zauważając problem coraz większej izolacji społecznej oraz popadania w zamknięty wirtualny świat przez rówieśników, jako grupa teatralna postanowili pokazać innym, jak ważne są kontakty i relacje międzyludzkie.
Zjawisko „popadania w wirtualny świat” jest coraz bardziej powszechne. Ludzie zamykając się w tym świecie tracą kontrolę nad tym realnym. Bajeczni wiedzą, że technika jest bardzo potrzebna i ułatwia życie, lecz słowem, które tu bardzo pasuje jest: „UMIAR”. Chcieliby udowodnić jak bardzo rozwijające są różnego rodzaju aktywności społeczne np. udział w kołach zainteresowań. Dlatego chcą nakręcić filmik promujący aktywny tryb życia oraz zachęcić do wyjścia z domu i udzielania się w różnego rodzaju inicjatywach, kołach zainteresowań itp. Filmik ten połączony z opowieściami młodzieży będzie wyświetlany zarówno w Starych Juchach, jak i w okolicznych domach kultury i świetlicach.
Za zebrane środki młodzież opłaci reżysera, który pomoże im w przygotowaniu profesjonalnego filmu. Opłaci również transport oraz niezbędne ubezpieczenie na wyjazdy.
Pomóżcie nam sprawić, by w realnym świecie działo się coraz więcej dobrych rzeczy.

Autor: Biblioteka-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy