MAREK SAGANOWSKI I ŁUKASZ BROŹ W STARYCH JUCHACH

15maj2015

W czwartek, 14 maja na boisku wielofunkcyjnym w Starych Juchach z uczniami Zespołu Szkół Samorządowych spotkali się dwaj znani piłkarze: Marek Saganowski i Łukasz Broź.

Od lewej: Marek Saganowski, Iza Ryszkiewicz, Łukasz Broź, Ewa Jurkowska-Kawałko
Od lewej: Marek Saganowski, Iza Ryszkiewicz, Łukasz Broź, Ewa Jurkowska-Kawałko
Od lewej: Marek Saganowski, Iza Ryszkiewicz, Łukasz Broź, Ewa Jurkowska-KawałkoZawodnicy obu drużyn z gośćmi iZawodnicy UKS Rona Zawodnicy naszej szkołyGol w wykonaniu Marka SaganowskiegoPogadankaPogadankaZ fanami M. SaganowskiZ fanami Ł. Broź

W samo południe, 14 maja br. na boisku przy szkole w Starych Juchach pojawili się dwaj znani piłkarze z Legii Warszawa: Marek Saganowski – napastnik i Łukasz Broź- obrońca.

Do spotkania doszło z inicjatywy Wójt Gminy Ewy Jurkowskiej-Kawałko, która zaprosiła Marka Saganowskiego do spotkania z uczniami szkoły w Starych Juchach. Celem spotkania była promocja sportu i działań podejmowanych przez gminę w zakresie organizacyjnym i inwestycyjnym mających na celu popularyzację udziału w zajęciach sportowych w szkole i poza szkołą.

Gościnie na mecz towarzyski przyjechali przedstawiciel klubu RONA z Ełku wraz z rodzicami i Prezesem Marcinem Ryszkiewiczem.

Panowie przekazali zawodnikom informację o swoich osiągnięciach sportowych oraz o ciężkiej pracy związanej z zawodowym uprawianiem sportu. Wiąże się to nie tylko z treningami, ale i zdrowym trybem odżywiania. Wykonali serię rzutów karnych bramkarzom obydwu drużyn oraz sami stanęli na bramce.

Zawodnicy przywieźli zdjęcia, które wraz z autografami w kilkuset egzemplarzach rozdali uczniom. Nie odmawiali również wykonania „selfi”. W najbliższym czasie należy spodziewać się na facebooku dużej ilości zdjęć ze Starych Juch.

Wszyscy podziwiali dostępność i uprzejmość zawodników.

Piłkarze obserwowali mecz, który zakończył się wynikiem 8:7 dla Rony. Wysoko ocenili zaangażowanie zawodników. Również zachwyceni byli nowym boiskiem i halą sportową.

Ze spotkania należy spodziewać się informacji w lokalnych mediach, gdyż przyjechały: TVP Olsztyn i Radio Olsztyn oraz Gazeta Olsztyńska.

Zawodnicy otrzymali zdjęcia wykonane przez Adriana Milewskiego z dedykacją i podpisami obydwu zawodników. Zawisną w siedzibach klubów na pamiątkę ciekawego spotkania.

Więcej zdjęć Adriana Milewskiego w fotogalerii tu.

Autor: Jarosław Franczuk
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53