Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

6cze2013

MARÓZ 2013

 

OTO REPORTAŻ ZE SPOTKANIA ORGANIZACJI DZIAŁAJĄCYCH NA OBSZRACH WIEJSKICH W MARÓZIE 2013

Więcej ciekawostek będzie można usłyszeć na kawiarence obywatelskiej w dniu 13 czerwca 2013r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Juchach . Spotkanie zrelacjonuje Krystyna Pilawska - Wiercińska oraz Marta Słuchocka.  W Ośrodku WARMIA  uczestnicy spotkania w dniach 23-25.05.2013r.  w Marózie odbyło się 12 spotkanie Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich  pod hasłem: Ja i sąsiedztwo, ja i społeczność, ja i samorząd. W tym roku organizatorzy chcieli skupić się na przestrzeni pomiędzy samorządem a „poszczególnym” obywatelem. Celem tegorocznego spotkania było pokazanie, jak zaangażowanie mieszkańców – członków wspólnoty lokalnej – obywateli w sprawy publiczne przyczynia się do poprawy jakości życia ( i sprawia że dana wspólnota rozwija się lepiej). Większość omawianych w tym roku zagadnień upowszechnianych była w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz głos, masz wybór”, którą organizuje Fundacja im. Stefana Batorego.

 

 Organizatorem spotkania była Fundacja Wspomagania wsi oraz Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA’

 

Fundatorami Spotkania była Fundacja Wspomagania Wsi oraz Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności.

 

 Spotkanie Zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

 Ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy uczestnikami spotkania były: Krystyna Pilawska – Wiercińska oraz Marta Słuchocka

 

 Więcej informacji na stronie:

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/188-zakończyło-się-xii-spotkanie-w-marózie

 

http://www.fundacjawspomaganiawsi.pl/index.php/component/k2/item/187-relacja-z-maróza

 

 

 

 Więcej ciekawostek będzie można usłyszeć na kawiarence obywatelskiej w dniu 13 czerwca 2013r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starych Juchach . Spotkanie zrelacjonuje Krystyna Pilawska - Wiercińska oraz Marta Słuchocka uczestnicy spotkania .

 

Autor: Marta Słuchocka