Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Sport

11lip2007

MAZURSKA GWIAZDA ZARAZ BŁYŚNIE

Trzy dni będą zmagać się kolarze na trasach powiatu ełckiego w maratonie Gwiazda Mazurska
Już od piątku 13 lipca na terenie powiatu rozegrany zostanie wieloetapowy maraton rowerowy Gwiazda Mazurska. Etapy będą trzy. Każdy z nich rozpocznie się w Ełku i w nim zakończy.

Zawodnicy ścigają się po przepięknych, mazurskich plenerach (okolice Ełku). Codziennie do przejechania jest ok. 80 km - liniami brzegów jezior, szutrowymi drogami, leśnymi brukami, do pokonania są wyczerpujące podjazdy, w które obfitują Mazury Garbate

Pierwszego dnia zawodnicy przemieszczą się do Prostek i z ostrego startu pojadą do Ełku. Około 16 na plaży miejskiej będzie dekoracja zwycięzców pierwszego etapu. Drugiego dnia zawodnicy wraz z rowerami przejadą kolejką wąskotorową do Wypitek, przejadą do Pisanicy i jada do Ełku, tam jak zwykle meta i dekoracja o 16-tej.

Trzeciego dnia start w Ełku i przejazd do Starych Juch i ponownie do Ełku, gdzie na moście na jeziorze Ełk będzie meta. Podczas tego etapu czeka nas ciekawostka. Przewidziano na tym etapie premię górską, która rozegrana zostanie na podjeździe do Nowego Krzywego obok ośrodka OTU. Podczas przejazdu kolarzom kibicować będzie grupa rycerzy. Na cześć zwycięzcy premii oddany zostanie salut z hakownicy - średniowiecznej armaty.

Na terenie Gminy Stare Juchy kolarze przejadą trasą: przez Zawady Ełcki (dojadą tam przez mostek zbudowany przez mieszkańców), Stare Juchy, Nowe Krzywe - Płowce - Grabnik Osada - Rogale - Lepaki - Ełk (dokładna trasa: http://www.mazoviamtb.pl/gwiazda/mapa/etap3.jpg )

W maratonie można się ścigać indywidualnie, jaki i drużynowo. Zwycięzcami będą zawodnicy, którzy najszybciej pokonają dany etap. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej zostaną zawodnicy, którzy pokonają wszystkie etapy w najkrótszym czasie. Zwycięzcami drużynowymi będą teamy, które najszybciej pokonają dany etap. Zwycięzcami w klasyfikacji generalnej zostaną te teamy, które pokonają wszystkie etapy w najkrótszym czasie. Uwaga! Czasem drużyny jest czas trzeciego zawodnika tej drużyny, na danym etapie.

Autor: Jarosław Franczuk