Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

3cze2013

MAZURSKIE ŚWIĘTO TAŃCA 2013

 

W niedzielę 02.06.2013r.  w Ełckim Centrum Kultury odbył się Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych „Mazurskie Święto Tańca”. Koordynatorem Przeglądu był Pan

Artur Milewski. W Przeglądzie brały udział dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Z Gminy Stare Juchy reprezentanci: GOK: Grupa Seet Stars”  - „Walc” opiekunowie Urszula Sosnowska, Katarzyna Hanusko kat. I-III, Grupa „Kulisy 2” – Taneczna zabawa z chusteczką” instruktor Krystyna Pilawska – Wiercińska kat IV -VI  oraz SZZ w Starych Juchach „Tęczowy krąg” – Taniec Hawajski” zaprezentowali się na Ełckiej scenie. Grupa „Tęczowy Krąg” pod kierunkiem Pani Doroty Krawczyk i Pani Beaty Gruszka  po raz pierwszy starowała w konkursie i zajęła III miejsce w kat. IV – VI.

W obu kategoriach startowało 12 Zespołów tanecznych, a w kat. przedszkola 13 zespołów . Łącznie na scenie zaprezentowało się 37 Zespołów skupiając ok. 500 dzieci. Każda z grup tanecznych otrzymała Dyplom i słodki poczęstunek, I miejsca w każdej kat. statuetki. II  i III miejsca orz wyróżnienia nagrody rzeczowe. Organizator przewidywał podział uczestników na dwie kategorie tańca:ludowy, technika dowolna.  Dla wszystkich grup było to duże doświadczenie i spotkanie z nową sceną. Na zakończenie w oczekiwaniu na werdykt obejrzeliśmy profesjonalny Mazurski Zespół Pieśni i Tańca z Ełku.

Serdecznie gratulujemy Zespołowi „Tęczowy krąg” III miejsca.

 

Dziękujemy Pani Wójt Gminy Stare Juchy Ewie Jurkowskiej – Kawałko  i Dyrektorowi Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach Panu Adamowi Lewickiemu za pomoc w organizacji transportu. Kierowcy Panu Waldemarowi Milewskiemu podziękowania za bezpieczny przejazd tam i powrotem.