Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

18sty2019

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w Bibliotece - CIiK

18 stycznia to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka! Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Starych Juchach uznały naszą bibliotekę za idealne miejsce do obchodów tego święta.


 

Biblioteka jest miejscem, w którym można znaleźć mnóstwo spisanych przygód tego małego pluszowego misia i jego przyjaciół, dlatego przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Starych Juchach uznały to miejsce za idealne, by obchodzić Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. I słusznie! Spotkanie miało na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, oraz bliższe poznanie historii Kubusia Puchatka. Wspólne czytanie, gry i zabawy ruchowe oraz rozwiązywanie łamigłówek pozwoliły dzieciom miło spędzić czas w towarzystwie książkowych bohaterów. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało od bibliotekarza imienny Dyplom Przyjaciela Kubusia Puchatka.
Data ta nie jest przypadkowa, tego dnia w 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne - twórca misia, który sam o sobie mówi, że jest misiem o małym rozumku. Mieszka w Stumilowym Lesie i choć trochę niezdarny to kochają go miliony dzieci na całym świecie. Brytyjski autor napisał przygody małego misia i jego przyjaciół dla swojego syna Christophera. Jedna z zabawek dziecka - pluszowy miś Winnie stał się pierwowzorem dla Kubusia. Pierwsza książka o Kubusiu ukazała się w 1926 roku. Od tamtego czasu dzieła pisarza przetłumaczono na kilkanaście języków i sprzedano w nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy.

Autor: Iwona Malinowska