Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

11gru2014

MIKOŁAJKI W GMINIE STARE JUCHY

STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU GMINY STARE JUCHY SERDECZNIE ZAPRASZA NA SPOTKANIA MIKOŁAJKOWE WSZYSTKIE DZIECI Z TERENU GMINY STARE JUCHY.

Każdy ma swojego „Mikołaja”. Dla dzieci jest on najbardziej wyczekiwanym gościem 6 grudnia. Dla dorosłych też jest to okazja do wspomnień z dzieciństwa i przeżyć związanych z tym świętem. Dlatego tak chętnie,  niemal wszyscy mieszkańcy naszej gminy, wspominają te spotkania.

Tegoroczne obchody poprzedzone były licznymi spotkaniami  i konsultacjami, w których uczestniczyły organizacje pozarządowe działające na terenie gminy, sołtysi, radni, mieszkańcy. Wcześniej udało się pozyskać dotację w ramach konkursu grantowego z Gminy, co pozwoliło nam na zatrudnienie teatrzyku animacyjnego NARWAL, zakupienie paczek mikołajowych dla najmłodszych, cukierków dla starszych dzieci. Dodatkowo licznie wsparła nas  lokalna społeczność – pani wójt, radni, sołtysi, placówki usługowe i handlowe oraz mieszkańcy wiosek. I jak zawsze – zaangażowanie i  nieoceniona praca społeczna naszych aktywnych  członków i wolontariuszy w organizację.

Spotkania z Mikołajem odbyły się zgodnie z harmonogramem, tym razem pogoda nam sprzyjała, więc Mikołaj dotarł na czas:

W piątek 5 grudnia spotkania odbyły się w świetlicy OSP w Skomacku Wielkim dla mieszkańców wsi i okolicznych wiosek: Skomacka Osady, Ostrowa,  a później w sali Biblioteki – Centrum Informacji i kultury dla dzieci ze Starych Juch i najbliższych wsi. W czasie zajęć lekcyjnych Mikołaj obdarował również wszystkie dzieci cukierkami w miejscowej szkole i przedszkolu. W sobotę 6 grudnia było aż 6 spotkań: w Grabniku, do którego dotarły też dzieci z Grabnika Osady, Rogal. Później Mikołaj pojechał do świetlic w  Orzechowie, Szczecinowie (też dla dzieci z Dobrej Woli), Gorłówka (do której przybyły dzieci z Zawad), Starych Krzywych (też dla dzieci z Płowc, Nowych Krzywych, Panistrugi, Olszewa, Kałtek), aby w końcu dotrzeć do gospodarstwa pana Andrzeja Rejrata w Jeziorowskich i  dać ostatnie przedstawienie i wspólną zabawę dla dzieci z Jeziorowskich, Bałamutowa, Łaśmiad, Czerwonki, Sikor Juskich.
Teatrzyk NARWAL przygotował zabawy integracyjne „Mikołajki z Bajki”, które włączyły dzieci  do zabawy. Pod koniec przedstawienia osobiście pojawił się Mikołaj i obdarował wszystkich paczkami ze słodyczami, cukierkami. Atmosfera wszędzie była gorąca – mamy nadzieję, że wszyscy bawili się doskonale.

Wyjątkowo, w tym roku, udało nam się wynająć świetlicę w Rożyńsku, w której zorganizowaliśmy dla dzieci z Rogalika spotkanie z Mikołajem, naukę strzelania z  łuku, zabawy integracyjne  oraz pieczenie kiełbasek na ognisku.

W poniższym linku znajdą Państwo film opisujący Mikołajki w Gminie Stare Juchy: https://www.youtube.com/watch?v=-dh3dQwk_Zs

Z całego serca dziękujemy wszystkim wsiom, które zorganizowały swoje świetlice na przyjęcie Mikołaja – przygotowały dekoracje, poczęstunek i pomogły dotrzeć dzieciom na miejsce,  Bibliotece  za udostępnienie sali, panu Rejratowi za udostępnienie swojego wspaniałego salonu kominkowego.
I serdecznie dziękujemy wszystkim naszym sponsorom za wsparcie cukierkowe:

pani Bożenie  Antonowicz, pani Danucie Bednarz, pani Ewie Jurkowskiej-Kawałko, panu Kazimierzowi Waszkielewiczowi,  panu  Zbigniewowi Imierskiemu,  panu Tomaszowi  Chomiczowi, państwu:  Szarrasom, Dąbkowskim, Gronowskim, Wójcikom, Korbom;  pani  Agnieszce Mazurkiewicz, pani Joannie  Szymańskiej, panu Bogdanowi  Żukowskiemu,  panu Stanisławowi Halickiemu,  panu Stanisławowi Pieli, panu Lechowi Milewskiemu, panu Mieczysławowi Murzynowskiemu,  panu Piotrowi  Bobrowskiemu,  pani  Matyldzie Stasiłowicz, panu Andrzejowi  Tokarzewskiemu, panu Pawłowi Anulewiczowi, panu Zbigniewowi  Pahlowi ,  panom  Andrzejowi i Robertowi  Kozłowskim,  panu Ludwikowi  Różyńskiemu,  panu Mariuszowi Osewskiemu, pani Marii  Bobrowskiej, panu Adamowi Lewickiemu (mamy nadzieję, że nie pominęliśmy nikogo).

Współorganizatorami tegorocznych Mikołajek byli:
Gmina Stare Juchy
Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Zawady Ełckie
Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłośników Skomacka Wielkiego
Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze
Zespół Szkół Samorządowych w Starych Juchach
Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach
Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Juchach
Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Juchach
Klub Wolontariusza
Kawiarenka Obywatelska (radni, sołtysi, instytucje, organizacje pozarządowe, osoby prywatne)