Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

27lip2016

MIŁOŚĆ NIGDY NIE USTAJE

W uroczystej oprawie 9 par z terenu gminy Stare Juchy świętowało jubileusz 50-, 60- i 70-lecia pożycia małżeńskiego.


W piątek 22 lipca w Bibliotece - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy z dziewięcioma parami, które przeżyły ze sobą więcej niż pół wieku spotkali się Wójt Gminy Ewa Jurkowska-Kawałko, Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Piela oraz kierowniki USC Edyta Malinowska.
Jubileusz obchodzili:
ZŁOTE GODY – 50-lecie 
Krystyna Eugenia i Tadeusz Dargiewicz 
Henryka i Zygmunt Hanusko
Wanda i Józef Kalinowscy
Stanisława i Franciszek Karol Mazurek 
Maria i Jan Powichrowscy 
Jadwiga Barbara i Włodzimierz Uściłko
DIAMETOWE GODY – 60-lecie
Zofia i Stefan Gazowscy 
Stefania i Michał Wasilewscy
KAMIENNE GODY – 70-lecie
Jadwiga i Stefan Janusz Zawiślak 
 
Wójt Gminy Stare Juchy Ewa Jurkowska-Kawałko życzyła Jubilatom zdrowia, serdecznej opieki najbliższych i doczekania następnych jubileuszy. 6 par z Gminy Stare Juchy udekorowano medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilaci otrzymali kwiaty i pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
"Możecie również z dumą stwierdzić, że dobrze wywiązywaliście się ze swoich obowiązków wobec siebie, dochowując sobie przez tyle lat wierności małżeńskiej. Z tej tak miłej okazji, jubileuszu Waszego pożycia małżeńskiego składam Wam, Drodzy Jubilaci gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi życia. Za Waszą ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, słowa otuchy, za każdy siwy włosy na Waszej skroni. Moje skromne słowa nie byłyby pełne, gdybym w tak ważnym dniu nie złożyła Państwu życzeń na przyszłość. Życzę Wam, Drodzy Państwo długich i pogodnych lat życia. Życzę wszystkiego najlepszego w następnych latach! – tymi słowami Ewa Jurkowska-Kawałko zakończyła swoje wystąpienie.
Po części oficjalnej wszystkie pary wraz z rodzinami wzięły udział w poczęstunku przygotowanym przez gminę. Nie zabrakło tradycyjnej lampki szampana i słodkiego poczęstunku.  Uroczystość upłynęła w miłej atmosferze. Uroczystość dała wiele wzruszeń i powodów do wspomnień wszystkim uczestnikom. 
Jubileusz Dostojnych Par Małżeńskich zakończył się częścią artystyczną w wykonaniu grupy teatralnej „Bajarze”.
 

Autor: Edyta Malinowska, fot. Adrian Milewski