MINI URZĄD SKARBOWY W STARYCH JUCHACH

11mar2008
Pracownik Urzędu Skarbowego z Ełku w Gminnym Ośrodku Kultury
11 marca do Gminnego Ośrodka Kultury pracownik Urzędu Skarbowego w Ełku przyjmował zeznania podatkowe od mieszkańców Starych Juch.

Przyjmował petentów od godz. 09.00 do 13.00 i nie tylko przyjmował zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty ) w roku podatkowym 2007, ale również pomagał poprawnie wypełniać druki PIT 37.

Mieszkańcy zadowoleni byłi z takiej możliwości rozliczenia się, a szczególnie z rad i poprawek, które mogli dokonywać na miejscu. Interesanci podkreślali, że spotkali się z bardzo miłą obsługą. Jedna z mieszkanek bardzo chciała, abyśmy poinformowali wszystkich, że jest taka forma rozliczeń jest bardzo wygodna, a dodatkowo obsługa była bardzo miła: “bardzo szacowny pan, który potrafi rozmawiać z ludźmi”.

Było również wiele innych wypowiedzi korzystających osób: “Jest to bardzo przydatne. Jestem wdzięczna Pani Wójt, że jest takie udogodnienie. Jest to oszczędność czasu , a do tego obsługa miła”, inna powiedziała: “Ponieważ jest to bardzo przydatne ,dlatego też dobrze by było aby każdego roku przyjeżdżał pracownik Urzędu Skarbowego. Jest to osoba kompetentna i potrafi wszystko dokładnie wytłumaczy . A i miejsce na ten cel zostało trafnie wybrane”.

Pracownik Urzędu Skarbowego stwierdził natomiast, że największe problemy sprawiało klientom przenoszenie kwoty zaliczki z ZUS. Robiono to z PIT- u 40 A, co nie jest poprawne i automatycznie powoduje zawyżenie lub zaniżenie zaliczki. Kłopoty były również z odliczeniem ulgi prorodzinnej w pełnej wysokości bez uwzględnienia kwoty należnego podatku. Powodowało to zawyżenie ulgi o połowę. Większość osób miała jednak poprawnie wypełnione zeznania.

Zainteresowanie było bardzo duże, również po godzinach pracy pracownika Urzędu Skarbowego.

Jedyna uwaga jaką wyrażali petenci dotyczyła możliwości ponownego przyjazdu pracownika US , lecz najlepiej w godzinach popołudniowych.

Autor: Marta Słuchocka
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53