Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

12cze2018

NOC BIBLIOTEK W STARYCH JUCHACH

Do Ogólnopolskiej Akcji NOC BIBLIOTEK włączyło się  1874, w tym Biblioteka w Starych Juchach. Rozpoczęliśmy seansem filmowym na dużym ekranie. TEATR AGT z Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku zaprezentował spektakl teatralny „Ławeczka” Wystąpili: Agnieszka Popczyńska, i Janusz Klimaszewski. Pewnego popołudnia spotykają się w parku…

On – Jura, Kola, Alosza lub Fiedia (zależy od sytuacji), monter konstrukcji stalowych w wiecznej delegacji lub zaopatrzeniowiec wirtuoz (przynajmniej tak się przedstawia), względnie kierowca autobusu podmiejskiego; rozwodnik i erotoman ze skłonnością do alkoholu, który wkłada całą duszę w każdy romans – nawet dwugodzinny.

Ona – Wiera, kontrolerka jakości w fabryce trykotaży, rozwódka z synem i pamięcią fotograficzną, nieuleczalna romantyczka oraz – jak sama twierdzi – nienormalna idiotka, oddająca obcym klucze do mieszkania.

Świetna gra aktorska można by powiedzieć nie amatorów, a jednak amatorska grupa działa na podobnych zasadach jak nasza Grupa „Druga Odsłona”. Członkowie grup mieli okazję porozmawiać  o doświadczeniach wynikających z grania w różnych miejscach i o różnej porze. Spektakl spotkał się z uznaniem publiczności. Bardzo dziękujemy Pani Irenie Krawczuk za użyczenie ławeczki do spektaklu.

Spotkanie autorskie z   Joanną Jax, poprowadziła Pani Bożena Szewczyk. Jako wierna czytelniczka znała doskonale historię wydarzeń serii „Zemsta i Przebaczenie”. Autorka opowiadała skąd wziął się pomysł na pisanie, jak udało się łączyć pasję z życiem codziennym i dlaczego akurat wątek historyczny. Ta ostatnia kwestia rozwinęła się  podczas pytań zadawanych od czytelników. Do rozmowy włączyła się Pani Wioletta Słowikowska zachęcając pozostałych do otwartej rozmowy.

 „100 lat Niepodległych Starych Juch”: tworzenie lapbooka oraz „Flirt z Niepodległą” zajęcia dla młodzieży poprowadziła Pani Iwona Malinowska.

Autor: Marta Kuczerska