Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

4lip2014

„Nowi osadnicy wspólnie z sąsiadami aktywnie działają w mazurskich wioskach!”.

Przeprowadziłeś się z miasta na wieś z myślą o związaniu się z tym obszarem społecznie i zawodowo? Chcesz podzielić się swoją historią i doskonalić umiejętności, aby rozwijać kolejne działania na rzecz mieszkańców swojej miejscowości? – Jeżeli tak, weź udział w projekcie„Nowi osadnicy wspólnie z sąsiadami aktywnie działają w mazurskich wioskach!”.

Projekt ma zachęcić tzw. ,,nowych osadników” do wprowadzenia skutecznych zmian społecznych. Inspiracją do działania mogą być słowa Alberta Einsteina „wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi”. Ten cytat świetnie pasuje do nowych osadników, którzy, nie będąc uwikłani w lokalne układy i nie znając uprzedzeń „tubylców”, skutecznie wprowadzają zmiany. Ale potrzebują wsparcia i tym projektem chcą rozpocząć drogę współpracy.

Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w przedsięwzięciu skontaktuj się ze Stowarzyszeniem Rozwoju Produktu Lokalnego „Wiatraki Mazur” (e-mail: wiatrakimazur@o2.pl, tel. 796-538-105), które oferuje cykl warsztatów i spotkań integracyjnych. Oprócz tego zorganizowany zostanie spływ kajakowy Łaźnią Strugą.
Poszukujemy OSADNIKÓW z gmin Świętajno, Stare Juchy i Ełk ale nie tylko.

Projekt finansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2014.