Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Edukacja

17cze2014

NOWY AUTOBUS SZKOLNY DLA ZESPOŁU SZKÓŁ SAMORZĄDOWYCH W STARYCH JUCHACH

Od nowego roku część dzieci z terenu gminy Stare Juchy będzie dojeżdżać do szkoły autobusem przystosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych.

Dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Gmina Stare Juchy zakupiła autobus marki MERCEDES przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Będzie on wykorzystywany na co dzień do przewozu dzieci w Zespole Szkół Samorządowych w Starych Juchach od nowego roku szkolnego.

Autobus posiada 19 miejsc siedzących plus kierowca. Po demontażu tylnych foteli bardzo szybko można przystosować pojazd do przewozu jednego lub nawet dwóch osób na wózkach inwalidzkich. Wózki wjeżdżają po specjalnej rampie, która jest przystosowana do szybkiego użycia.

Umowa o dofinansowanie zakupu autobusu została podpisana 19 grudzień 2013 roku., w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami II” w obszarze D, czyli likwidacja barier transportowych. realizowanego przez PFRON. Koszt zakupu autobusu wynosi 299.541,90 zł, z czego blisko 250 000,00 zł pokrywa dofinansowanie z PFRON.

Dostawcą autobusu marki Mercedes-Benz Sprinter była firma "POLSTER S.C. Jacek Kuczyński, Waldemar Linda" z Piły.

Autobus jest wyposażony w rozkładane siedzenia typu lotniczego, klimatyzację. Uczniowie nawet na dalekich trasach nie na pewno nie będą się nudzić, gdyż autobus ma odtwarzacz DVD z dużym ekranem 19 calowym.