Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

16lis2016

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W STARYCH JUCHACH

Dnia 10 listopada 2016r. w Zespole Szkół Samorządowych w Starych Juchach odbyła się uroczystość, którą uczniowie klas I - III uczcili Narodowe Święto Niepodległości. W uroczystości udział wzięli pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy IIb w krótkiej lecz treściwej inscenizacji przekazali informacje na temat historycznych uwarunkowań odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie pozostałych klas recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Podniosły nastrój udzielił się publiczności, która włączyła się do śpiewania pieśni. Na zakończenie części oficjalnej minutą ciszy i zapaleniem zniczy wszyscy uczcili pamięć tych, którzy zginęli walcząc za naszą wolność.

Po części artystycznej uczniowie mogli zapoznać się z bronią i oprzyrządowaniem wojskowym. Pokaz został zorganizowany dzięki członkom Klubu Sportowo - Strzeleckiego "Sagittarius" z Piątnicy. Dzieci mogły dotknąć broni i sprawdzić jej ciężar. Założyć mundur i zrobić sobie zdjęcie. Pokaz wzbudził zainteresowanie zwłaszcza męskiej części najmłodszej publiczności (chociaż były i dziewczęta bardzo tym tematem zainteresowane).

Uroczystośc została przygotowana przez nauczycielki: Krystynę Sobolewską, Annę Lenkiewicz, Ewę Gumińską, Renatę Grądek i Beatę Gruszkę. ​

Autor: Krystyna Sobolewska