Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

29lip2007

OCENIONO NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ

W Gazecie Olsztyńskiej porównano strony internetowe gmin powiatu ełckiego
W sobotnim numerze Gazety Olsztyńskiej dokonano oceny stron internetowych gmin powiatu ełckiego. Ocena jest bardzo pozytywna dla stron naszej gminy i gminy Ełk. Pozostałe strony nie są aktualizowane i brak w nich jakichkolwiek zapowiedzi i informacji bieżących.

Strona gminy Stare Juchy, na której właśnie Państwo jesteście, działa dopiero od 5 czerwca br, czyli niecałe dwa miesiące. W tym czasie odwiedziło nasz adres blisko 10 000 internautów i obejrzało na niej ponad 80 000 stron. Sądzę, że to już suces. Nasza strona zawiera informacje ważne dla mieszkańców, ale i dla pragnących odwiedzić naszą okolicę, czy spędzić tu urlop.

Ciekawastką jest to, że administrując tą stroną mogę dowiedzieć się czego szukają internauci i z jakich krajów zaglądają na nasze strony, gdyż system udostępnia takie informacje. Nikogo na pewno nie zdziwi, że odwiedzają nas osoby z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Islandii. Są to kraje, w których przebywa najwięcej Juszan. Ale jak wytłumaczyć odwiedziny systematyczne z Malediwów i Szwajcarii? Są również odwiedziny rzadsze: z Argentyny, Austrii, Francji, Czech, Szwecji czy Belgii. Jeśli któryś z odwiedzających z tak odległych rejonów zechciałby odezwać sie do nas to zapraszam do napisania e-maila i uwag.

Dzięki systemowi CMS zarządzanie stroną jest bardzo proste. System CMS jest aplikacją, która pozwala na zarządzanie treścia stron internetowych nie znając żadnego języka programowania. Wystarczy zalogować się, wpisać w odpowiednie miejsca tytuł, podtytuł, informację i jednym klikiem wysyła się treść na serwer. Program sam dobiera odpowiednią czcionkę, wypełnia pola tekstowe. Podobnie dzieje sie ze zdjęciami. Przesyła się je automatycznie na serwer. Program sam dopasowuje wielkośc zdjęcia. Jest to konieczne, aby strony nie miały zbyt dużej objętości i szybko otwierały się u oglądających.

Ciekawostką jest to, że zarówno strona gminy Ełk, jak i nasza jest wykonana przez tą samą firmę - KONDRAT.NET. Firma ta wykonywała też, m.in. strony miasta Ełk i powiatu ełckiego.

Artukuł jest dostepny w sieci: http://gazetaolsztynska.wm.pl/Powiat-elcki--Porownujemy-zawartosc-gminnych-witryn,28079

Autor: Jarosław Franczuk