Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

8paz2014

ODCZAROWANIE ZIEMNIAKA-WARSZTATY KULINARNE W SZCZECINOWIE I SKOMACKU WIELKIM

Trzecie już spotkanie na który odczarowujemy pospolitego ziemniaka. Tym razem spotkaliśmy się w Skomacku. Kiedy powiedzieliśmy ,że będziemy robić ciasto czekoladowe z ziemniaków ,miny naszych słuchaczy zrzedły. Niedowierzanie zagościło na ich twarzach. To niemożliwe .Ziemniaczki owszem ale, z koperkiem  ,ze skraweczkami  ale  cisto czekoladowe z ziemniaków ? Nie ,to niemożliwe oby to było „zjadliwe „

Nie zrażone uwagami zabrałyśmy się za przygotowanie ciasta. Było nas  trzy : Agnieszka (pomysłodawczyni projektu) jej młodsza siostra Ola oraz ja czyli instruktorka i opiekunka projektu.

W ruch poszły garnuszki  w których gotowały się ziemniaczki , W miseczkach topiła się czekolada. Łuskane były orzechy. Następnie zgodnie z przepisem połączyłyśmy wszystko  i ciasto włożyłyśmy  na około 2 godz. do lodówki .W miarę upływającego czasu ,rosło napięcie . W końcu ciasto znalazło się na deseczce . Jeden kawałek ciasta pokroiliśmy  w poprzeczne plastry z drugiego kawałka zostały utoczonemu kuleczki i  obtoczone w gorzkim  kakao z powodzenie można zjeść jak trufle. Po  degustacji zostały rozwiane wszelkie wątpliwości  dotyczące  czekoladowego ciasta z ziemniaków. Ono jest po prostu P Y S Z N E !

  Na następny pokaz tego ciasta zapraszany  w najbliższym czasie do nowego GOK-u

                                                                Agnieszka ,Ola i Krystyna

PS . Przepraszamy. nie w GOK- tylko w odnowionej bibliotece ;trudno się na razie  odzwyczaić  od dawnej nazwy

Dofinansowano ze Środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne” na zadanie pn: „Projektowo To I Owo” część II. „Czas inicjatyw w Gminie Stare Juchy”.