Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

19sie2014

„OGNISTE DŹWIĘKI” NA PÓŁMETKU

PROJEKT REALIZOWANY PRZEZ ARTYSTYCZNA GRUPĘ OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W STARYCH JUCHACH POWOLI DOBIEGA KOŃCA.

Od lipca 2014roku grupa Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna (JAMA) realizuje projekt „Ogniste Dźwięki”, który ma na celu wyjście do wszystkich zainteresowanych dziedziną kuglarstwa oraz gry na djembe. Dzięki dofinansowaniu z programu Działaj Lokalnie, każda osoba powyżej dziesiątego roku życia może wziąć udział w bezpłatnych warsztatach gry na djembe czy tez tańca z ogniem . Do dzisiejszego dnia grupa w ramach realizacji projektu przeprowadziła 6 otwartych warsztatów kuglarsko – bębniarskich w Starych Juchach, jeden warsztat w Ełku na osiedlu przy ul. Orzeszkowej oraz młodzież z  grupy wystąpiła na takich imprezach jak: Juchy Soundsystem, II Festyn rekreacyjny w Starych Juchach czy tez podczas III Pikniku Rodzinnego w Starych Juchach. Warto podkreśłić, że podczas III Pikniku Rodzinnego grupa nie tylko zaprezentowałą się w pokazie tańca z ogniami, lecz wystąpiła w tym dniu dwa razy,  pierwszy występ naszej gupy był jak przyzanli uczestnicy imprezy " miłą niespodzianką". Pod wodżą instruktora Krzysztofa Guzewicza grupa bębniarska przygotowała dwa utwory, które były " przyjemne dla ucha " wszystkim zebranym uczestnikom pikniku .

Jak się okazało chętnych do wspólnej zabawy i aktywnego spędzania czasu wolnego, nie brakuje, a z tygodnia na tydzień jest ich coraz więcej .

Kolejne otwarte warsztaty w Starych Juchach, odbędą się już w ten czwartek w godzinach 17.00 – 19.00 w odnowionym budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach  przy ul. Ełckiej 8 . Wszystkie aktualności odnośnie projektu oraz galeria dostępne są na stronie https://www.facebook.com/JAMAStareJuchy

Serdecznie zapraszamy do udziału !!!!!!!!

Koordynator projektu: Malinowski Karol

Partnerzy projektu: Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy, Human LEX Instytut
Projekt dofinansowany przez Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych “STOPA” we współpracy z Akademią Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności Sfinansowany ze środków Programu “Działaj Lokalnie VIII” oraz Samorządów: Województwa Warmińsko - Mazurskiego , Powiatu Ełckiego , Gminy Stare Juchy.

Autor: Karol Malinowski