Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

23lip2012

OGNISTE LATO W STARYCH JUCHACH

DŻWIĘKI BĘBNÓW, SMUGI OGNIA... .

Dla członków grupy “JAMA” ze Starych Juch tegoroczny sezon letni jest nazbyt pracowity.

I pokaz tańca z ogniem oraz gry na djembach odbył się dnia 07.07.2012 r. podczas festyny rekreacyjnego “ Lato na Mazurach ” organizowanego przez GOK w Starych Juchach . Liczna Publiczność zgromadzona na trybunach oraz na górnej płycie stadionu ciepło przywitała lokalną Grupę . Po mimo burzy, która szybkim krokiem zbliżała się, pokaz się udał, a błyski piorunów nad głowami, były tylko dodatkowym efektem, który wpływał na widza .

Dnia 14.07.2012 r. odbyły się warsztaty fire show pod przewodnictwem Pana Romana z grupy “SAURION” z Olecka, w których udział wzięła młodzież z JAMY . Po pięciu godzinach wspólnej pracy powstały zaczątki układu . W dniach od 16 do 20 lipca Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna doszlifowywała każdy element układu, który zaprezentowała dnia 21.07.2012 r. podczas II festynu “ Lato na Mazurach 2 ” . Pokaz był świetnym podsumowaniem ciężkiej pracy którzy młodzi ludzie włożyli w treningi by zaprezentować się jak najlepiej przed swoją Publicznością .Podczas tego festynu prócz pokazu tańca z ogniem odbyły się też warsztaty nauki gry na djembach . Każdy kto chciał pograć na bębnach afrykańskich miał do tego okazje,

Skład Nieformalnej Grupy “JAMA” ( Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna ) :

Zuzanna Malinowska, Paulina Słuchocka, Patrycja Gilun, Ida Poświatowska, Magda Sojka, Agnieszka Wawiórko, Monika Zajkowska, Zuzanna Jaszczurowska, Patryk Mazurek, Adrian Milewski, Karol Gromadzki, Przemysław Gromadzki, Patryk Kozłowski, Sylwester Słomski oraz Karol Malinowski .

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na występ grupy “JAMA”, który odbędzie się już dnia 04.08.2012 r. na Plaży Wiejskiej w Starych Juchach podczas VI Pikniku Jaćwieskiego .

Nieformalna Grupa Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna ( JAMA )realizuje projekt pt.

“POKAŻ ŻE POTRAFISZ” , który ma na celu integrację społeczności Gminy Stare Juchy.

Projekt dofinansowany przez Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych “STOPA” we współpracy z Akademią Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności

Sfinansowany ze środków Programu “Działaj Lokalnie” oraz Samorządów:

Województwa Warmińsko - Mazurskiego , Powiatu Ełckiego , Gminy Stare Juchy

Autor: OSP Stare Juchy