Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

26sie2010

OGNISTY RATOWNIK GORĄCA KREW

Akcja krwiodawstwa w Starych Juchach
W dniu 25.08.2010 w sali widowiskowej GOK-u w Starych Juchach odbyła się akcja krwiodawstwa pod nazwą ,,Ognisty ratownik gorąca krew”.

Akcja ta została zainicjowana przez OSP Stare Juchy i do jej udziału zostali zaproszenie wszyscy ludzie, którzy chcieliby pomóc drugiej osobie poprzez oddanie krwi. Jak zwykle nie zawiedli członkowie OSP z Grabnika i Starych Juch, którzy zawsze na hasło że trzeba się poświęcić i pomóc stawiają się na wezwanie.

Do akcji przyłączyli się również mieszkańcy Starych Juch. Dziękujemy im za przybycie i chęci. Niestety z różnych powodów nie wszystkim udało się oddać krew.

Podczas akcji zebrano prawie 6 l krwi.

Równolegle z akcja odbywał się piknik dla dzieci i młodzieży. W jego trakcie młodzi ludzie uczyli się jak prawidłowo opatrywać rany oraz rozwiązywali krzyżówki. Wszyscy chętni mogli też zmierzyć bezpłatnie ciśnienie. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli posilić się gorącą kawą lub herbatą oraz skosztować słodkości.

Działania zostały wykonane przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Juchach i Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach oraz współfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Ełku.

Autor: Łukasz Szady