Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

8sie2012

OLECKO, CZUKTY, STARE JUCHY

OD JAĆWINGÓW DO SHAKESPEARE
W związku z wysoką temperaturą Grupa “ JAMA ” rozpoczęła swój pobyt w Olecku od godzinnej kąpieli na pięknej plaży .Już ochłodzeni przemieścili się do siedziby Grupy “ Saurion ” gdzie wzięli udział w warsztatach oraz przygotowaniach do wieczornego występu w Czuktach .


W godzinach nocnych dnia 28.07.2012 r. członkowie “ JAMY ” wraz z grupą profesjonalnych aktorów wzięli udział w spektaklu “ SEN NOCY LETNIEJ " wg Shakespeare'a . Teatr Szekspirowski zamienił się w jedną, wielką sale weselną, a gości było co nie miara. Garstka miejscowych, za to, ze dwie setki przyjezdnych . Atmosfera panująca podczas spektaklu, jakże i po jest nie do opisania . Młodzież z “JAMY” rozpoczęła, a także zakończyła przedstawienie pokazem fire show, a dźwięki bębnów afrykańskich wychodzących spod dłoni siedmiu członków naszej lokalnej grupy rozbrzmiewały podczas całego spektaklu .


Po powrocie nieustanne treningi, szykowanie sprzętu i już 04.08.2012 r. podczas VI Pikniku Jaćwieskiego w Starych Juchach odbył się kulminacyjny pokaz tańca z ogniem . Po mimo drobnych problemów akustycznych pokaz był na miarę mistrzów . Występ parzydełek, wachlarzy, kij, poi, lin oraz końcowy pokaz iskier zachwycił licznie zebraną publiczność .
Grupa “JAMA” realizuję projekt p.t. “ Pokaż, że potrafisz ” . Swoimi dotychczasowymi działaniami udowodnili to, że jeśli się naprawdę chce i w realizacji celów, włoży się trochę siły oraz pracy własnej to wszystko staje się możliwe, a na efekty pracy nie trzeba czekać aż tak długo .


Serdecznie zapraszamy na warsztaty gry na djembach, fire show oraz na mały spektakl tańca z ogniem już 25.08.2012 r. podczas “ Pikniku Rodzinnego” organizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy . Piknik odbędzie się na stadionie w Starych Juchach od godziny 16.00 .


Nieformalna Grupa Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna ( JAMA )realizuje projekt pt.
“POKAŻ ŻE POTRAFISZ” , który ma na celu integrację społeczności Gminy Stare Juchy.
Projekt dofinansowany przez Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych “STOPA” we współpracy z Akademią Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności
Sfinansowany ze środków Programu “Działaj Lokalnie” oraz Samorządów:
Województwa Warmińsko - Mazurskiego , Powiatu Ełckiego , Gminy Stare Juchy

Autor: OSP Stare Juchy