Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

15cze2009

OSTATNI MIESIĄC WARSZTATÓW KULINARNYCH

"Kuchnie regionalne- kuchnie europejskie- kuchnie świata" realizowanych w ramach środków z PPWOW
Tiramisu, desery, tartinki…
To tylko kilka smakołyków przygotowanych podczas warsztatów.


Od marca 2009r. 3 razy w miesiącu odbywają się warsztaty kulinarne “ Kuchnie regionalne- kuchnie europejski-kuchnie świata” realizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach w ramach środków z PPWOW.
Prowadzi je instruktor Pani Krystyna Pilawska- Wiercińska. Czerwiec to ostatni miesiąc zajęć w kuchni.
Jutro 16 czerwca 2009r. na zakończenie projektu odbędzie się BIESIADA DLA TATY, na którą zapraszamy wszystkich tatusiów.

Podczas 2 spotkań w tym miesiącu uczestnicy warsztatów przygotowali wyśmienite desery, ciasto Tiramisu, pyszne kanapeczki i tartinki na krakersach. Pani Instruktor pokazała jak można przygotować mały bankiet, przyjęcie urodzinowe, czy po prostu spotkanie z przyjaciółmi, znajomymi bez dużego nakładu finansowego. Zostały również omówione zasady używania odpowiednich sztućców w zależności, czy podajemy ciasto, lody czy np. paszteciki.
Większość przepisów ukarze się pod koniec miesiąca w biuletynie “ Tradycja i współczesność”.


Projekt realizowany w ramach środków uzyskanych przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej z kredytu Międzynarodowego Banku Odbudowy i Rozwoju ( Bank Światowy )na Poakcesyjny Program Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW) na mocy porozumienia pomiędzy Urzędem Gminy Stare Juchy, a Gminnym Ośrodkiem Kultury w Starych Juchach,"
w terminie od 01.03.2009r. do 30.06.2009r

Autor: Marta Słuchocka