Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

27lip2010

PATRONAT MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA NAD PIKNIKIEM JAĆWIESKIM

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas objął patronetem IV Piknik Jaćwieski, ale ufundował puchar dla zwycięzcy zmagań w "C-O-Ś"!
Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego realizuje i wspiera wiele konkursów związanych z promowaniem i odnajdowaniem przepisów kulinarnych z obszarów wiejskich Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Celem takich działań jest promocja jedynych w swoich rodzajów produktów i potraw, specyficznych dla dziedzictwa kulinarnego naszego regionu.

Gminny Ośrodek Kultury kierując prośbę o patronat do Marszałka Województwa przedstawił przebieg imprezy. Marszałek zaproponował, że ufunduje Puchar dla zwycięzcy konkursu kulinarnego z kategorii "C-O-Ś", czyli "ciastko - ogórek - śledź", które mają bć prezentowane jako jeden zestaw. Ten niecodzienny pomysł dyrektor GOK-u Danuty Klimowicz przypadł do gustu Marszałkowi. Główną nagrodą w konkursie będzie puchar ufundowany przez Marszałka. Nie jest wykluczone, że zostanie on osobiście wręczony przez Marszałka województwa lub członka Zarządu Województwa.

Szczegółowe informacje o regulaminie znajdują się tu.

Karta zgłoszenia tu.

Autor: Jarosław Franczuk