Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

24lut2012

PIĄTKOWE SPOTKANIA DLA MŁODZIEŻY

GMINNY OŚRODEK KULTURY SERDECZNIE ZAPRASZA
24 lutego w piątek w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się pierwsze spotkanie dla młodzieży z cyklu “Jaki wybrać zawód?”. Niestety spotkanie z Panią Ewą Jurkowską-Kawałko Wójtem Gminy Stare Juchy zostało przełożone na inny termin z powodu pilnego wyjazdu służbowego.
Mimo to licznie przybyła młodzież chętnie wzięła udział w spotkaniu rozrywkowym przygotowanym specjalnie dla nich. Wspólną zabawę zgodnie uznaliśmy za przednią. Uczestnicy wykazali się znakomitym talentem aktorskim w zabawach pantomimicznych. Wiele uśmiechów wywołały również łamańce językowe, które trzeba przyznać wcale nie były łatwe. Najbardziej jednak podobały się gry wymagające sprytu i koncentracji. Młodzież tradycyjnie już nas nie zawiodła, przybyła licznie i chętnie spędziła z nami piątkowe popołudnie. Po części rozrywkowej odbyła się dyskusja na temat już istniejącego wolontariatu, uczestnicy wspólnie też zastanawiali się nad tematami kolejnych spotkań. Po rozmowie okazuje się, że wybranie zawodu jest bardzo trudną rzeczą w życiu młodego człowieka, dlatego też chcemy dać szansę młodym ludziom luźnych rozmów z przedstawicielami przeróżnych grup zawodowych. I tak już w piątek 2 marca o godz. 18.00 w ośrodku kultury odbędzie się spotkanie z Panem Wiesławem Rusak emerytowanym oficerem Straży Granicznej, a jednocześnie podróżnikiem, instruktorem sportowym, organizatorem podróży “Zwiedzamy Europę na rowerze”, a także organizatorem 100-kilometrowych marszów. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, a podczas niego m.in. prezentacja zdjęć z podróży i wypraw prowadzącego oraz pokaz ekwiwalentu podróżnika przygotowanego na wszelkie ewentualności.


Serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich zainteresowanych !!!!


W najbliższej przyszłości odbędą się spotkania m.in. z policjantem, detektywem, prawnikiem czy lekarzem. Zachęcamy do czynnego udziału, gdyż spotkania są niepowtarzalną okazją do zgłębienia swojej wiedzy

Autor: Beata Klaus-Gramacka