Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

6maj2014

PIKNIK Z OKAZJI 10-CIO LECIA POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ / GRA TERENOWA


W dniu 03.05.2014r. na Stadionie przy ul. Sportowej odbył się Piknik z okazji 10-cio lecia Polski w Unii Europejskiej.

Impreza rozpoczęła się o godz.  16:00 występem grupy teatralnej „NARWAL” , którą wystawiła dla zgromadzonych dzieci bajkę pt.: „Tajemnice Starego Dębu”. Podczas pikniku odbyło się wiele zabaw i konkursów z nagrodami dla dzieci ufundowanymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Grupa prowadzona przez Panią Patrycję Dąbrowską zaprezentowała taniec Happy. Na murawie stadionu można było obejrzeć pokaz jazdy na rowerach przez przeszkody. Dobry klimat zapewniał zespół „Karuzela Noela” który grał przez cały Piknik. Na zakończenie Pikniku wystąpiła Grupa JAMA z pokazem Fireshow. Serdecznie Dziękujemi pani Iwonie Karpińskiej-Bogusz za pomoc w organizacji pokazu "Ekologiczny Środek Transportu". W trakcie imprezy odbyła się ankieta przeprowadzona przez Edukatora Społecznego Karola Malinowskiego w ramach projektu "Projektowo To I Owo".

W dniu 05.05.2014r. w ramach obchodów 10-cio lecia Polski w Unii Europejskiej GOK  przeprowadził dla młodzieży ze Starych Juch Grę Terenową.

Uczestnicy Gry musieli  udać się w różnych kolejnościach do 4 punktów którymi były: Hala Widowiskowo Sportowa przy ZSS w Starych Juchach, Wieża Widokowa, Pomost nad jeziorem, Oczyszczalnia Ścieków. W każdym punkcie na uczestników czekało zadanie do wykonania. Wszyscy uczestnicy w nagrodę pojadą do Kręgielni Rydzewski. Fundatorem nagrody jest Gmina Stare Juchy.

 

Autor: Adrian Milewski