PIŁKARSKIE ZMAGANIA "ORŁA" W "A" KLASIE

21wrz2010
Awans do wyższej klasy stawia przed piłkarzami bardzo wysokie wymagania.
“Trening czyni mistrza” - pod takim hasłem trwają treningi i mecze Klubu Sportowego “Orzeł” w jesiennych rozgrywkach. W tym roku, po zakończeniu rundy wiosennej, drużyna seniorów awansowała do klasy A rozgrywek Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Awans wymaga większej pracy i bardziej profesjonalnego prowadzenia drużyny oraz utworzenia drużyny juniorów młodszych. W związku z tym Klub “Orzeł” otrzymał z Urzędu Gminy Stare Juchy wsparcie finansowe w ramach konkursu ofert dla organizacji pozarządowych - upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Dzięki funduszom treningi prowadzi profesjonalny trener. Zostały też zakupione buty, piłki i stroje piłkarskie, a na dalekie mecze wyjazdowe “Orły” pojadą autokarem.

Klub pozyskał również dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Ełku w ramach projektu “Silny Klub - Dumny Powiat”. Za pozyskane środki zostały zakupione dresy, w których piłkarze mogą trenować.

Zmagania w A klasie nie są łatwe. Przeciwnicy są o klasę lepsi. Mamy nadzieję, że naszej jedenastce zacznie sprzyjać szczęście i będziemy cieszyć się razem z nimi zwycięstwami, a drużyna utrzyma się w A klasie w następnych latach.

Autor: Beata Sawko
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53