Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

8gru2015

PODSUMOWANIE RANKINGU BIBLIOTEK W WOJEWÓDZKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W OLSZTYNIE

2 grudnia w Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie podsumowano wyniki Rankingu Bibliotek Instytutu Książki oraz dziennika Rzeczpospolita.

Jak już informowaliśmy Biblioteka-Centrum Informacji i Kultury gminy Stare Juchy zajęła wysokie, 31 miejsce w rankingu Bibliotek, który jest organizowany przez Instytut Książki (instytucja nadrzędna nad bibliotekami wyznaczona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego) oraz dziennik Rzeczpospolita. W dniu 2 grudnia br. w starym ratuszu na rynku w Olsztynie odbyło się spotkanie bibliotek z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Było co świętować, gdyż biblioteki z naszego województwa w pierwszej setce były najliczniej reprezentowane, a w rankingu ogólnopolskim biblioteka w Świątach zajęła drugie miejsce. W trakcie gali bibliotekę reprezentował dyrektor Halina Kirjew.

BCIiK będąc w rankingu krajowym na 31 miejscu zajął 7 miejsce w województwie.

Wyróżnione biblioteki otrzymały listy gratulacyjne i talony na książki. W liście dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie napisał m.in. „wyróżnienie biblioteki w Rankingu Bibliotek niewątpliwie świadczy, że jest jedną z najlepszych pośród bibliotek w kraju, może być wzorem dla wielu instytucji kultury. Jest to z pewnością zasługa zarówno pracowników, jak i władz samorządowych, które inwestując w bibliotekę, dają wyraz swojej troski o edukację czytelniczą, medialną i cyfrową mieszkańców gminy Stare Juchy”.

Spotkanie prowadził dyrektor Wojewódzkiej biblioteki Publicznej w Olsztynie Andrzej Marcinkiewicz, udział brali również przedstawiciele Instytutu Książki oraz Ministerstwa Kultury.

Przypomnijmy, że więcej można przeczytać w poprzednim artykule: BĄDŹ DUMNY Z BIBLIOTEKI W STARYCH JUCHACH 

Autor: Jarosław Franczuk