Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

22sie2013

POLSKO-LITEWSKA INTEGRACJA SPOŁECZNA

LIDERZY MŁODZIEŻOWI Z LITWY GOŚCINNIE W STARYCH JUCHACH

Grupa młodzieży z Litwy licząca trzynaście osób w wieku 15-18 lat zorganizowała  dla dzieci i młodzieży ze Starych Juch grę terenową . W dniu 21.08.2013 r. od godziny 15-stej  młodzież juchowska biegała od punktu do punktu, wypełniając kolejno zadania przybliżające ich do mety . Wieża widokowa, stadion wiejski, plaża, stacja PKP, góra piaskowa, kamień ofiarny, a  na koniec  park w centrum Juch. W takich punktach nasza młodzież wypełniała zadania takie jak napełnienie wodą rury PCV ( dziurawymi naczyniami czerpiąc wodę z jeziora ), czy też wchodzenie na szczyt góry piaskowej ( w płetwach)  . Zmęczeni lecz zadowoleni gracze po zakończeniu gry przenieśli się na plac za GOK –iem , by z resztą grupy „ JAMA ” przeprowadzić gościom z Litwy warsztaty kuglarskie oraz gry na djembe .

Jak się okazało później, pomimo drobnych barier językowych, dwie grupy świetnie się dogadały, a półtoragodzinne warsztaty zaowocowały, być może znajomościami na całe życie .

Na koniec spotkania odbyło się ognisko z kiełbaskami,  uczestnicy grali, śpiewali, a młodzież z grupy „ JAMA ” pożegnała młodych Litwinów pięknym pokazem tańca z ogniem .

Trzynastoosobowa grupa młodzieży z Litwy, kończy właśnie cykl szkoleń  „ Liderów Młodzieżowych” zorganizowanym przez Ełckie Stowarzyszenie „ STOPA” .

Dziękujemy za zorganizowaną zabawę oraz wspólnie spędzony czas .

Autor: Karol Malinowski