Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

5kwi2012

POMÓŻMY BOGDANOWI Z ROMANOWA

Bogdan Zalewski jest 12,5 letnim chłopcem z mózgowym porażeniem dziecięcym pod postacią niedowładu spastycznego 4 kończynowego z przewagą kończyn dolnych.
Urodził się z dużego ryzyka okołoporodowego jako wcześniak w 33 tyg. ciąży z masą ciała 1600 g. Po urodzeniu dostał 8 pkt. w skali Apgar. Rozpoznano u niego wrodzoną wadę serca ( PDA, PFO ) oraz retinopatię pierwszego stopnia obu oczu. Bogdan w 42 dobie swojego życia, został dopiero wypisany ze szpitala do domu z zaleceniami kontynuowania leczenia w poradniach specjalistycznych. Jego mama dostosowała się do wszystkich zaleceń i od razu zaczęła leczyć syna. Niestety po konsultacjach specjalistycznych u Bogdana wykryto mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem spastycznym 4 kończynowym. W chwili postawienia diagnozy chłopak został skazany na pomoc osób drugich w codziennym swoim życiu. http://elk.caritas.pl/index.php?set_albumName=album13&id=Bogdan_Zalewski_2&name=Gallery&include=view_photo.php
Obecnie Bogdan porusza się w pozycji klęczącej przy pomocy balkonika rehabilitacyjnego oraz wózka inwalidzkiego. Na co dzień w jego niepełnosprawności pomaga mu mama. Kobieta pragnie aby jej syn mógł rozwijać się tak jak jego rówieśnicy i miał kontakt z nimi. W tym celu dwa razy w tygodniu wozi go autobusem do szkoły w Kalinowie na zajęcia lekcyjne. Z powodu niezaradności chłopaka, czeka na niego w korytarzu szkolnym i po skończonych zajęciach zabiera go do domu.

Bogdan 20 marca b.r. razem ze swoją mamą był na konsultacji specjalistycznej w Klinice w Poznaniu. Tam konsultujący profesor poinformował rodzinę, że chłopak może przejść zabieg operacyjny na nogi po którym jest duża szansa, że będzie chodził. Niestety w tej dobrej wiadomości jest jeden minus, ponieważ operacja oraz rehabilitacja po niej będzie kosztowała ok. 26 tys. zł. Skromne środki finansowe rodziny nie pozwalają na to, żeby Bogdan mógł przejść tą operację. Jest to wielkie wyzwanie dla mamy chłopca, ponieważ ona wie, że bez pomocy ludzi dobrej woli nie uda jej się zebrać takiej kwoty. Kobieta mówi, że tylko wiara w Boga zawsze pozwalała jej przetrwać trudne chwile i załamania, także teraz wierzy, że ludzie pomogą jej w tym żeby syn mógł przejść ten zabieg. http://elk.caritas.pl/index.php?set_albumName=album13&id=Bogdan_Zalewski_3&name=Gallery&include=view_photo.php
Drodzy Państwo, pomóżmy tej rodzinie w pokonaniu bariery niepełnosprawności Bogdana. Niech każdy z nas zada sobie pytanie: Czy nie chciałbym/chciałabym, żeby w moim życiu było jak najmniej przeszkód życiowych? Odpowiedź nasuwa się sama, oczywiście, że tak. Takie same pragnienie ma niepełnosprawny Bogdan. Jego marzeniem jest aby pewnego dnia móc stanąć na własnych nogach i nie wyróżniać się z tłumu osób zdrowych.
Caritas Diecezji Ełckiej udostępnia konto medyczne, na które można wpłacać ofiarę pieniężną na operację i rehabilitację Bogdana Zalewskiego.
PKO SA 89 1240 5745 1111 0000 5746 1858
Z dopiskiem ,, Bogdan Zalewski ’’


W imieniu Bogdana oraz jego mamy dziękujemy za okazane serce i wrażliwość.

Autor: Jarosław Franczuk