POPRAWIĆ BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

20lip2007
Niedawno na skrzyżowaniu Mazurskiej i Kętrzyńskiego doszło do groźnego wypadku
Jak spowodować, żeby kierowcy uważali na znaki drogowe?
Jak spowodować, żeby kierowcy uważali na znaki drogowe?
Jak spowodować, żeby kierowcy uważali na znaki drogowe?Przejście do nikąd...
Czy się to komu podoba, czy nie - wypadki drogowe są nierozerwalnie związane z ruchem drogowym. Nie unikają ich zarówno piesi, jak i zmotoryzowani. Przyczyną wypadków najczęściej jest niezachowanie ostrożności przez kierujących pojazdami. Do takiego wypadku doszło niedawno na skrzyżowaniu Mazurskiej i Kętrzyńskiego w Starych Juchach.

Jadący maluchem kierowca wjechał na skrzyżowanie prosto pod koła jadącego od strony Krzywego Pegeota. Kierowcę malucha przewieziono do szpitala. Nieocenioną pomoc w ratowaniu i wydobyciu zakleszczonego w aucie poszkodowanego wniosła nasza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Profesjonalizm naszych strażaków zdumiał ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego.

W piątek, 20 lipca br., Wójt Gminy Ewa Kawalko-Jurkowska spotkała się w miejscu wypadku z Wicestarostą ełckim Ryszardem Skawińskim i Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Ełku. Omówiono pprawdopodobne przyczyny wypadku i zastanawiano sie jak zapobiec im w przyszłości.

Ustalono, jako rozwiązania doraźne: pobudowanie kawałka chodnika wzdłuż ulicy Mazurskiej (dziś przejście prowadzi donikąd) oraz zamontowanie lustra, które pozwoli obserwować ruch drogowy na ulicy Mazurskiej przez jadących ulicą Kętrzyńskiego. Dziś na tym skrzyżowaniu patrząc w lewo w kierunku na Krzywe jest słaba widoczność. Przeszkadzają w obserwacji drogi drzewa na posesji i słup energetyczny.

W dłuższym okresie należy sporządzić projekt organizacji ruchu drogowego na ulicy Kętrzyńskiego poprzez zbudowanie dwóch garbów, tzw. leżących policjantów. Jest to poprzeczny garb na drodze, zmuszający kierowcę do ograniczenia prędkości. Spowolniłyby one ruch i zmusiły kierowców do przestrzegania znaku STOP, znajdującego się przed skrzyżowaniem.

Autor: Jarosław Franczuk
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53