Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

19gru2018

Poranki tematyczne w B-CIiK

Podtrzymywanie tradycji i zwyczajów dotyczących Świąt Bożego Narodzenia
oraz wprowadzenie nastroju oczekiwania na zbliżające się święta, to cele ostatnich spotkań z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Starych Juchach.

Przedszkolaki znają już niektóre tradycje związane ze świętami, niektóre zaś poznały podczas spotkania w Bibliotece – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy. Rozwiązywały zagadki związane z tematyką, chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, kształciły spostrzegawczość, rozwijały logiczne myślenie, opowiadały o świątecznych tradycjach panujących w ich domach.
Jedną z głównych potraw na wigilijnym stole są pierogi. Dzieci z grupy sześciolatków , naszego przedszkola, posiadają już umiejętność robienia pierogów i na pewno chętnie pomogą rodzicom w ich przygotowaniu. Pod koniec spotkania dzieci skonsumowały wszystkie zrobione przez siebie pierogi !!!
Wiersz, T. Kubiaka „Wesoła choinka”, także przypadł do gustu przedszkolakom. Wypowiadały się na temat wiersza, dopasowywały odpowiednie ilustracje i umieszczały je w poprawnej kolejności na choince.

Dziękujemy przedszkolakom i ich wychowawcom za życzenia oraz piękną kartkę świąteczną.

My również życzymy dzieciom, a także ich rodzicom i wychowawcom,
Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2019

Adrian Cybulski – Dyrektor B-CIiK
oraz
Iwona Malinowska - Bibliotekarz.

 

Autor: Adrian Cybulski