POŻAR W URZĘDZIE GMINY?

28lis2007
Koncentracja jednostek bojowych wokół Urzędu Gminy przyciągnęła wielu widzów, ale to były tylko ćwiczenia.
Wójt opuszcza urząd na końcu
Wójt opuszcza urząd na końcu
Wójt opuszcza urząd na końcuPierwsza pomoc poszkodowanejPoszkodowana już bezpieczna na zewnątrz
W godzinach popołudniowych pod Urząd Gminy w Starych Juchach podjechały jednostki OSP: ze Starych Juch i Gorłówki. Okazało się, że do ktoś zaalarmował straż, że z dachy budynku wydobywa się dym. Potej informacji Wójt gminy zarządziła ewakuację budynku. Sama wyszła ostatnia i posprawdzeniu obecności pracowników poinformowała dowodzącego akcją, że brakuje jednej urzędniczki, która może znajdować sięw zadymionym wnętrzu. Przybyli strażacy po założeniu masek tlenowych udali się do srodka obiektu w poszukiwaniu zaginionej, jednoczęsnie rowinięto dwie linie gaśnicze w celu zatakowania pożaru od środka. Okazało się, że pożar zajął strych. W związku z możliwym brakiem wody strażacy z Gorłówki rozwinęli linię wodną od rzeki do zbiornika samochodu bokowego w celu stałego uzupełniania wody. Po kilku minutach ze środka wyniesiono, zabezpieczoną na desce poszkodowaną. Podczas ewakuacji, zwichnęła nogę i o własnych siłach nie mogła opuścić budynku.

Cała akcja trwała nie dłużej nioż 30 minut i kolejny raz nasi strażacy wykazali się dobrym przygotowaniem i umiejętnościami.

Wszystko to były tylkoćwiczenia, które miały wykazać umiejętności strażaków, sprawdzenie przestrzegania procedur ochrony przeciwpożarowej w urzędzie.

Akcją dowodził i obserwował kapitan Sławomir Litwinko z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Autor: Jarosław Franczuk
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53