Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

23lut2008

PRACOWNIA KOMPUTEROWA W ORZECHOWIE

Od wczoraj mieszkańcy Orzechowa mają już swoją pracownię komputerową.
Nowo powstała pracownia komputerowa mieści się w budynku świetlicy w Orzechowie. Czynna jest od poniedziałku do soboty w godz. 15.00 - 21.00 (z wyjątkiem czwartku).

Jednym z celów pracowni jest umożliwienie mieszkańcom korzystania z komputerów i internetu, a przez to stworzenie lepszych warunków do edukacji i rozwijania zainteresowań. Na dzień dzisiejszy mieszkańcy mogą korzystać z czterech stanowisk komputerowych, a pod koniec przyszłego tygodnia zostaną uruchomione dwa następne.

Na wczorajszym spotkaniu Wójt Gminy Stare Juchy Pani Ewy Jurkowskiej-Kawałko z mieszkańcami wsi ustalono, iż komputery zostaną podzielone na 3 stanowiska, z których każde będzie spełniało inną rolę. Zatem jest stanowisko dla najmłodszych, zawierające programy edukacyjne oraz dużą ilość gier logicznych i zręcznościowych, stanowisko biurowe z oprogramowniem biurowym Microsoft Office i programami służącymi m.in. do rozliczania pitów za 2007r. oraz uzyskiwania wszelakich informacji i porad prawnych, oraz stanowisko z dostępem do internetu, które zostanie uruchomione, jak tylko dostawca internetu założy łącze.

Kolejnym celem jest przeprowadzenie kilkudziesięciu 90 min. szkoleń dla mieszkańców, którzy nigdy nie mieli możliwości pracy na komputerze. Szkolenia będą odbywały się raz w tygodniu, a program będzie obejmował:

- podstawowe zasady pracy w środowisku Windows

- redagowanie i drukowanie pism urzędowych

- wyszukiwanie informacji w internecie

Szkolenia poprowadzi p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach Dominik Kowalewski.

Komputery zostały podarowane przez Panią Bożenę Krupińską oraz Urząd Gminy Stare Juchy.

Autor: Dominik Kowalewski