Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

29mar2017

PRZEBUDOWY DRÓG ROZPOCZĘTE

Ocieplenie wiosenne pozwoliło wejść drogowcom z przebudową dróg gminnych i powiatowych w gminie Stare Juchy

Jako pierwsza została wykonana droga gminna w miejscowości Czerwonka. Droga położona jest wzdłuż wsi , długość remontowanego odcinka wynosi 671 m. Zostaną wykonane zjazdy z drogi, ale tylko do granicy pasa drogowego. W centrum zostaną wykonane kanały odpływowe z bruku.

Całkowity koszt remontu drogi po przetargu wyniósł nieco ponad 180 tysięcy zł, z czego dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2020 wyniesie ok. 120 tysięcy złotych.

W dalszej kolejności zostaną wykonane odcinki dróg powiatowych przez Stare i Nowe Krzywe, później do Jeziorowskich a na końcu droga do Skomacka Osady.

Wykonawca – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. Z o.o. w Ełku zobowiązało się do zakończenia prac do końca lipca br., ale najprawdopodobniej całość prac zakończy się jeszcze przed wakacjami!

Jednocześnie ten sam wykonawca przebudowuje drogę powiatową Bałamutowo – Liski o długości blisko 4,5 km.

Cieszę się, że udało się nam pozyskać dotacje na blisko 4,5 km dróg gminnych. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą z zakresu tych remontów zadowoleni, a turyści będą zaskoczeni poprawą dostępności naszej gminy, która dokona się w ciągu jednego roku. – mówi Wójt Gminy Stare Juchy – Ewa Jurkowska-Kawałko

Autor: Jarosław Franczuk